Murat Orhan’ın Sunduğu Sorunlar Görüşülüp Kabul edildi

  • 27 Mayıs 2019
  • 321 kez görüntülendi.
Murat Orhan’ın Sunduğu Sorunlar Görüşülüp Kabul edildi

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Genel Meclisi Üyesi Murat Orhan geçtiğimiz günlerde Dinar’ın köyleriyle alakalı olarak komisyonlarda görüşülüp kabul edilmesi ve hizmetlerin gelmesi adına Afyon’da İGM’ye ilgili dilekçesini yazılı olarak sunmuştu.

Orhan’ın bu uğraşları sonucunda ise, birçok sorun komisyonlarda görüşülerek kabul edildi. Konuyla alakalı olarak gazetecilere basın açıklaması yapan Murat Orhan şunları kaydetti, “İki ay gibi kısa bir zamanda, köylerimizin sorunları ile ilgili önergelerimizin komisyonlarda görüşülüp oy birliği ile kabul edilerek özel idare başkanımız Sayın Valimiz Mustafa Tutulmaz’ın program uygulayıcı direktifleri ile hizmetler icra edilmeye başlandı. Amacımız yaşam kalitesi ile daha üst düzey hizmetlerle insanlarımızı mutlu kılmaktır. Siyaset bir araçtır, amaç hizmet olabilmektir. Bizler siyasi rakip olabiliriz ama mesele Dinar’ımız ve menfaatleri olduğunda koordineli hareket ederek birlikte biz olabilme kültürünü egemen kılmalıyız. Bu hizmetlerin sağlanmasında katkıları olan il genel meclis üyelerimiz sayın Çetin ve Sayın Demiröz’e de Dinar’ımız adına şükranlarımı sunuyorum. Artık Dinar siyasi anlamda kendi kendisinin rakibi değil, hizmet noktasında bütün ilçelerin rakibi olmalıdır. Şimdiye kadar etik değerlerle bağdaşmayan, karalama, isnat atma ve her türlü ayak oyunları Dinar’ımızın enerjisini düşürmüştür. Bu anlayışa son vererek büyük haritaya bakarak ufkumuzu yüksek tutmak mecburiyetindeyiz. Dinar’ımız da ılıman iklimi hakim kılarak, gerilim siyasetine son vermeliyiz ki gerçek gücümüzü sahaya yansıtabilelim” dedi.

Görüşülüp Kabul Edilen Hizmetler ise aşağıda belirtilmiştir.

İçme Suyu

Bilgiç ve Avdan Köylerine sondaj vurulacak,

Çürüklü ve Bağcılar köylerine ise dağdan gelen içme suyu hatları komple yenilenecek.

Yol Hizmetleri anlamında;

Dikici-Bülüçalan 3
Sütlaç- Baraklı 4
Dy.Uluköy Kantar Yolu 3,7
Akgün- Eski Dinar Yolu 3,5
Dumanlı –Grup Yolu 4
Tugaylı- Kabaklı Grup Yolu 4
Dy. Yaka 0,2
Dy. Yeşilçat 3
Dy. Aydınlar Mahallesi- Bademli- Yelalan 5
Kadılar- Dy. 1,5
Kadılar- Çakırlı- Dy. 0,6
Alaçatlı- Dy. 4
Yıprak-Balçıkhisar Sıcak Asfalt olarak ise, Dy.Pınarlı-Çamlı-Körpeli-Ekinlik-Sarıköy Sapağı Onarım yapıacak olan yollar ise Pınarlı-Tekin arası Kızıllı-Cerityaylası Yolu Menfez Yapılacak Köyler Haydarlı- Yeniköy Köprü 2 Ad. Sütlaç- Baraklı Köprü 1 Ad. Tugaylı Grup Yolu Köprü 1 Ad. Karataş Akpınarlı Köprü 4 Ad. Akcin Köyiçi Köprü 1 Ad. Körpeli Keçiborlu Sınır 5 Ad. Körpeli Mezar Yanı 1 Ad.  

İçme Suyu Olarak ise

ALPARSLAN TERFİ BİNASI + TERFİ HATTI + ENH + MOTOPOMP
YEŞİLCAD TERFİ BİNASI + TERFİ HATTI + ENH + MOTOPOMP
GENÇALİ TERFİ BİNASI + TERFİ HATTI + ENH + MOTOPOMP
ULUKÖY TERFİ BİNASI + TERFİ HATTI + ENH + MOTOPOMP
GÖÇERLİ TERFİ BİNASI + TERFİ HATTI + ENH + MOTOPOMP
AKÇAKÖY DEPO TAMİRİ
CUMHURİYET ANA İSALE HATTI
KINIK ANA TERFİ HATTI

Kanalizasyon Yapılacak Olan Köylerimiz

PINARLI İLAVE ŞEBEKE + KISMİ YENİLEME
ÇİÇEKTEPE KOLLEKTÖR HATTI
Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ