https://www.dinarumuthaber.net/wp-content/uploads/2021/03/74f99d44-ac43-44fe-93c9-f36f057a4150.jpg

Saim Özer: TOKİ Resmi Yazısı Belediyemize Geldi

  • 29 Mart 2019
  • 244 kez görüntülendi.
Saim Özer: TOKİ Resmi Yazısı Belediyemize Geldi

Saim Özer: TOKİ Resmi Yazısı Belediyemize Geldi

 

Evciler Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Saim Özer, tv kanallarında ve bazı yerel gazetelerde Evciler’e yapacağı projelerin engellendiğini, bu nedenle bir çok projesinin ise yapılamadığını ifade etmişti.

Bu açıklamaların ardından ise Evciler ilçesine yapılması planlanan ve sonradan TOKİ tarafından vazgeçilen, toplu konut ve tarım köy projesi ile ilgili resmi yazının geldiğini açıklayan Saim Özer şunları söyledi, “TOKİ konutları yapılması adına biz gerekli girişimleri başlatarak, belediye olarak yapılması gerekenleri yapmıştık. Daha sonra TOKİ’den resmi bir yazı geldi. Resmi yazı da aynen şunlar yazıyordu, ‘Hükümet programında gecekonduların dönüşü modern kentleşmenin sağlanması ve inşaat sektörünün geliştirilmesi önemli hedefler olarak belirlenmiş olup, 2985 sayılı toplu konut kanununda belirtilen görevleri çerçevesinde idaremiz bu hedeflerin geliştirilmesinde önemli görev ve sorumluluklar üstlenmiş bulunmaktadır.

Bu çerçevede dar ve orta gelir gurubunda yer alan vatandaşlar ile yoksulların konut ihtiyacının karşılanmasına yönelik idaremiz faaliyetlerinin ülke geneline dengeli bir şekilde yayılarak model oluşturması amacıyla nüfusu 40.000 ve altında olan ilçe ve beldelerde, kamu kurumlarıyla iş birliği yaparak toplu konut projeleri geliştirilmesi amacıyla uygulama kriterleri belirlenerek, belediyemizce önerilen arsalar üzerinde konut yapılması planlanmış olup proje albümü ile konut satış fiyat ve koşulları tarafınıza bildirilmişti.

Ancak belediyenize bildirilen tahmini ortalama konut satış fiyatları ve ihale aşamasında gelen fiyat teklifleri arasında çok büyük fark olması dolayısıyla başvuru sahiplerinin belirlenecek yüksek konut satış fiyatı sebebiyle mağdur olmaması için Afyon-Evciler Tarımköy ve toplu konut projesi yatırım programından çıkartılmıştır” denildi.

 

Gelen resmi yazıya göre bazı arkadaşların seçim beyannamelerinde TOKİ evleri var. TOKİ’nin kuruluş amacı zaten fakir fukaraya yönelik ev yapmak ve onların ucuz konut anlayışı ile ev sahibi olmalarını sağlamaktır. Bu nedenle Evciler’e şu aşamada konut yapılması mümkün değildir” dedi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ