https://www.dinarumuthaber.net/wp-content/uploads/2021/03/74f99d44-ac43-44fe-93c9-f36f057a4150.jpg

SİYASİ ETİK…

  • 25 Mayıs 2023
  • 97 kez görüntülendi.

SİYASİ ETİK…

Anadolunun meşhur söylemlerinden birisi de * Öküzümün alnı sakar, kendi kulpunu bana takar * sözüdür.

Mana derinliğine indiğinizde, hayatı boyunca yapmış olduğu bütün nahoş olay ve eylemleri sanki kendi yapmamışta , rakibi yapmış gibi bir algıyı, hertürlü aparatı kullanarak, zentinyağı gibi üste çıkmayı başaranların, içine düştüğü seviyesizlik olarak görüyoruz.

Şekil ve yöntemin deformasyonu ile hertürlü karalama, isnat atma, dedikodu, fitne, ötekileştirme, kutuplaştırma ve gerçeği yansıtmayan kaset ve montaj taktiği ile seçim kazanmanın kutsandığı bir dönemi yaşıyoruz.

Hak ve hakikatlerin karanlıklarda kaybolduğu, şeker ve şapın birbirine karıştığı, yanlış ile doğrunun ayırt edilemediği, sorgulama ve muhakeme etme yeteneğinin, kulaktan dolma zehirli bilgilerle katmerlenerek ne kadar sorunlu fay hatları oluşturduğunu, derin kaygılar içinde izliyoruz.

Güce tapan, güç zehirlenmesine uğrayanların, payandası olmayı marifet sayanların sayısal çoğunluğu, ülke geleceğimizi tehdit ederken, pembe tablolarla hayal satanların, pişkin davranışlarını ibretle izliyoruz.

Herşeye rağmen umut ve hayallerimizi canlı tutarak, genel kabul görmüş doğrularımızı söylemeye, yarınlarımız için mücadele etmeye devam edeceğiz. saygılarımla…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ