https://www.dinarumuthaber.net/wp-content/uploads/2021/03/74f99d44-ac43-44fe-93c9-f36f057a4150.jpg

Tatarlı da yaya önceliği

  • 30 Mart 2021
  • 214 kez görüntülendi.

Tatarlı Belediyesi olarak İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı trafikte yaya önceliğine farkındalık çekmek amacıyla ‘Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir’ ana temalı kampanyaya destek veriyoruz.

Tatarlı’da okul yaya geçitlerinde bulunan orta beyaz şeridin kırmızıya boyama işlemleri, belediye personellerimiz tarafından yapıldı.

İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı trafikte yaya önceliğine farkındalık çekmek amacıyla 30 Mart 2021 tarihinden itibaren ‘Yayalar Kırmızı Çizgimizdir’ sloganıyla; yaya önceliği vurgusuyla yaya ve okul geçitleri öncesinde sürücülerin yer/zemin işaretlemeleriyle bir kez daha uyarılarak dikkatlerini daha üst düzeye çıkarmak, bu alanlarda yavaşlamalarını ve yayalara ilk geçiş hakkını vermeleri amaçlanmaktadır.

Yayaların ve sürücülerin daha düzenli ve güvenli bir trafik akışı içerisinde olmaları için büyük önem taşıyan yaya geçidi çizgileri sayesinde kasabamızda özellikle okul bölgesinde kazaların önüne geçilmesi amaçlanıyor.

Proje kapsamında; tüm ülke genelinde olduğu gibi Tatarlı’da da yaya geçitleri kırmızıya boyanmaya başladı. Farkındalık yaratmak amacıyla İçişleri Bakanlığı’nın yapmış olduğu kırmızı çizgi uygulaması Belediye ekiplerimiz tarafından yaya geçitlerinde hayata geçirildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ