https://www.dinarumuthaber.net/wp-content/uploads/2021/03/74f99d44-ac43-44fe-93c9-f36f057a4150.jpg

Tatarlıda uyuşturucu operasyonu

  • 11 Ekim 2021
  • 468 kez görüntülendi.

Tatarlıda uyuşturucu operasyonu

Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı görevlileri tarafından, Afyonkarahisar’ın Dinar İlçesi Tatarlı Beldesi içerisinde icra edilen önleyici kolluk devriyesinde Tatarlı Beldesinde ikamet eden H.Ç. isimli şahsın devriye personelini görüp korku ve panik halinde şüpheli hareketler sergilediğinin fark edilmesi ve şahsın üzerinde bulunduğu plakası olmayan mavi renkli Ramzey marka motosiklet ile kaçmaya başladı.

Devriye personelince şahıs takip edilerek (600) metre ileride yakalandı. Şahsın yakalandığı mevkide devriye ekibi tarafından yapılan kontrolde (1) adet poşet içerisinde yaklaşık 55-60 gram metamfetamin olduğu değerlendirilen uyuşturucu madde, (1) adet Winston marka sigara paketi içerisinde yaklaşık (1) gr ve (1) adet yaklaşık (3) gr metamfetamin olduğu değerlendirilen uyuşturucu madde ele geçirildi.

Yapılan araştırmada ve şahısla yapılan mülakatta daha önceden uyuşturucu madde kullandığını itiraf etti.. H.Ç isimli şahsın avukat huzurunda alınan ifadesinde uyuşturucu maddeyi Tatarlı Beldesinde ikamet eden M.B. ve İ.K. isimli şahıslardan aldığını beyan etmesi üzerine ikametlerinde arama yapılarak şahıslar gözaltına alındı.

Olay ile ilgili olarak H.Ç., M.B. ve İ.K. isimli şahısların ikametlerinde yapılan aramada;

H.Ç. isimli şahsın evinde yaklaşık (1) gr metamfetamin olduğu değerlendirilen uyuşturucu madde, İ.K. isimli şahsın evinde (2) adet uyuşturucu madde kullanma aparatı ve yaklaşık (4) gr metamfetamin olduğu değerlendirilen uyuşturucu madde ele geçirildi.

Meydana gelen olay ile ilgili olarak yakalama anında ve ev aramalarında toplamda; yaklaşık (68) gr uyuşturucu madde olduğu değerlendirilen kristalize madde (metamfetamin), (2) adet uyuşturucu kullanma aparatı ele geçirildi.

H.Ç.. M.B. ve İ.K. isimli şahıslar hakkında uyuşturucu madde kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde bulundurmak suçundan işlem yapılarak gözaltına alındı, çıkarıldıkları mahkeme tarafından M.B. ve İ.K. isimli şahıslar Adli Kontrol Şartıyla Serbest bırakıldı, H.Ç. isimli şahıs ise tutuklandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ