https://www.dinarumuthaber.net/wp-content/uploads/2021/03/74f99d44-ac43-44fe-93c9-f36f057a4150.jpg

TOKİ halkı sert tepki verdi

Dinar’a bağlı Fatih mahallesinde 3 etap şeklinde son yapılan TOKİ evlerinin fahiş bir şekilde yükselen aidatlarına halk isyan etti. 3. Etap yönetim merkezi önünde toplanan öfkeli kalabalık aidatların aşırı derecede yükseltildiğini, özellikle 2+1 alt gelir gurubuna yapılan ev sahiplerinin çok zor bir duruma girdiğini belirttiler.

TOKİ Sakinlerinden halkı temsilen bir konuşma yapan Nigar Karagöz, asgari ücretle geçimini sağladığını, artan aidatların herkesin belini bükeceğini ifade ederek gazetemize şunları söyledi, “Evimin ödemesini zor yaptığım halde aidatımızın bu kadar yükselmesi bizi çok üzdü. Yüzde 80 oranında zam yapıldı. Çevre il ve ilçeleri de araştırdık bu kadar yüksek oranda bir zam yok. Buradaki bütün vatandaşlar ekmek parası derdinde. BU aidatları sadece çöp ve temizliğe veriyoruz. Biz temizlik ve hizmet görmüyoruz. Gerekirse 4 ay aidat ödemeyeceğiz. Yönetim çalışanların maaşlarını versin” dedi.

Diğer vatandaşlarımız ise ağaçların ve çimlerin kuruduğunu, çevre bakımının hiç yapılmadığını söyledi. Her 6 aya bir zam da yapıldığını ifade eden vatandaşlar, “Evimizin ekmeğini, yumurtasını alamıyoruz ancak her 6 aya bir zam geliyor” dediler.

AK Parti İlçe Başkanı Olay Yerine Geldi

TOKİ bölgesinde toplanan kalabalığın yanına gelen Ak Parti Dinar İlçe Başkanı İdris Er, ortada bulunan sorunu vatandaşlardan dinledi. Ak Parti Milletvekili ile de sorunun çözümü için diyaloğa geçen Er, ekiplerimize şunları aktardı, “Milletvekilimizle görüştüm. Vekilimizde bana orada yaşanan aidat sorunlarının hepsini bana bildir dedi. Önceki aidat ve sonraki aidatlar ne kadarmış hepsini kendisine ilettim. Vekilimiz TOKİ Genel Müdürü ile görüştü. Genel müdürün burada izah ettiği husus şu. Yapılan artışların enflasyon oranına göre olduğu, ancak arzu edilirse yönetimi orada oturanlara devir edebiliriz şeklinde bir cevap geldi” dedi.

Muhtar Öncülük Edecek

Fatih Mahalle Muhtarı Tuncay Karagöz’ün bu duruma öncülük edeceği, mahallenin topladığı imzalarla birlikte yönetimin vatandaşlara devir edilebilmesi için gerekli çalışmaların yapılacağı belirtildi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ