https://www.dinarumuthaber.net/wp-content/uploads/2021/03/74f99d44-ac43-44fe-93c9-f36f057a4150.jpg

  VATANDAŞLAR   HUZUR  İSTİYOR

Lozan Sarıoğlu

Yazarın şu ana kadar yazılmış 16 makalesi bulunuyor.
 • 16 Ağustos 2021
 • 356 kez görüntülendi.

VATANDAŞLAR   HUZUR  İSTİYOR
Son zamanlarda ülkenin dört bir tarafında çıkan yangınlar vatandaşları huzursuz etti.  Özellikle  orman alanlarında çıkan yangınların aynı anda bir çok yerde birden  alevlenmesi  sabotaç ihtimallerini gündeme getirdi ve söndürmek için arazözlere,itfaiyeye yardıma koşan vatandaşların ağlayarak elinde su şişesiyle yangın söndürmeye koşanlarını görünce çok duygulandık.Bu yangınların aynı anda birkaç yerde birden çıkması ülkeye son zamanlarda elini kolunu  sallayarak giren yabancıların arasında vatan hainlerinin de olabileceğini akıllara getirdi.
Turistik sahil şehirleri yakınlarındaki ormanlık alanları başta olmak üzere ülkenin aynı anda bir  kaç yerde orman yangınlarının çıkması Suriye ve Afganistandan Türkiyeye girenlerin her geçen gün sayılarının artığı  yabancı hainlerin çıkarmış olabileceğini  akla getirmektedir. Suriyelileri yıllardır bakıp beslemekteyiz. Bu kişiler Türkiyede rahat bir şekilde gezip tozarken bizim Askerimiz,polisimiz onların güvenliği için şehit oluyorlar. Eli silah tutan bu insanlar vatanlarını savunacağı yerde  Türkiye de sokak ve caddelerde aylak aylak gezmekte,plajlarda nargile içerken izlemekteyiz. Ne faydaları  var bize ki neden burada tutuyoruz bu bozguncu,kavgacı,gecimsiz insanları yollayın gitsin memleketlerine  Urfa,gaziantep şehirlerinde Türk halkı neredeyse azınlık durumunda oldukları söylentileri var. Bu iki şehirde oturanların çoğunluğu  evlerini,iş yerlerini ,arsalarını sattıkları,diğer bir taraftan bunların her gecen gün  kacak yollardan gelip geriye gitme imkanları olduğu halde gitmediklerini  de  düşünürsek burada çoğunluğu elde etmeleri  an meselesidir.  Bu gidişat  iyi bir netice vermez aklımızı başımıza almamız  lazım,yarın Eyvahları cekmeden bu işin önüne geçilmesinin zamanı gelmiştir. Yarın buralarda bu kişiler Muhtarını ,Belediye başkanını da seçerler ve   bizler azınlık durumuna düşebiliriz.  Özellikle İstanbulda iş yerleri acan esnaf,tüccarlık yapanlar çok çok fazla olduklarını  televizyon haberlerinden  öğrenmekteyiz. Dini bayramlarda Suriyeye giderek eş dost ve akrabalarını ziyaret edip geri dönüyorlar  Türkiye sanki suriyenin bir vilayeti gibi giren cıkan belli değil  .Bunların hepside dürüst ,sağlam ,temiz insanlar olduğunu nereden bileceksiniz. Daha iki gün evel  türklere saldırdılar ülkenin hemen hemen  her yerinde  kavga çıkarıp cinayetlere sebep oluyorlar. Bunlardan bir kurtulalım diye dert yanarken şimdi de afganlılar çıktı meydana ,afganda  talibandan kacan afganlılar türkiyeye  kaçmaya başladılar.   Yunanistan hemen harekete geçti ve sınırlarını bunlardan korumak için önemli tedbirler aldılar.Afgan sınırını gecenler Türkiyeye yöneliyor ve çoğunluğu da burada kalıyorlar.Biz bu makaleyi yazıyorken  Suriyeliler tarafından bıçaklanan bir türk gençi  hayatını kaybettiğinin haberini aldık. Bunlar  hakikaten iyi dürüst bir mille olsalardı kendi vatanı ve milletini savunur her ne olursa olsun  kendi  ülkelerinde kalırlardı. Bunlara bizler senelerdir yardım ediyor  ekmeğimizi, yiyeceği,içeceğimizi bunlarla bölüşüyor ve Türkiyede esnaflık,tüccarlık yapmalarına bile müsaade edilmiştir. Fakat gel gelelim bunlar maalesef  huzuru bozucu  kavga ve çinayetleri her gecen gün fazlalaşmış  yabancı bir ülkede hakikaten Türkiye ye sığınmış bir millet intibasını vermediler ,Hep huzursuzluk,kavga ve hem kendi aralarında hemde  bunlara kuçak acan ülke insanlarına karşı savaş aştılar. Her gün  olay çıkaran Suriyelilerin artık kendi külkelerine gönderilmesini istiyor Türk halkı.

Bizim güvenlik güçlerimiz onlar için savaşırken onlar da ülkeleri  için savaşmalari lazımken  kaçıp ülkemize geldiler.   Türkiyeye mazlum geldiler  onlara biz  de sahip çıktık,Yidirdik,içirdik burada   rahat etmalerini sağladık .Fakat çoğunluğu nankör  çıktılar,kimi  ailelerimizi rahatsız etti ,kimileri  olur olmaz konuda kavga çıkardılar. Yani tamamen kavgacı,geçimsiz,laf anlamayan  kendi  vatandaşlarıyla bile geçinemiyen bir millet Suriyeliler. Durum böyle olunca  halkımız maalesef  bir türlü ısınamadı bu  suriyelilere ,bu nedenle de  her sohbet te olsun, sosyal medyada   olsun Suriyelilerin kendi ülkelerine  geri yollanmaları konuşulmaktadır. Türkiye vatan  topraklarını mülteci kanpına dönüştürmek isteyen  iktidarın bu politikalarına karşı  tam sivil toplum  örgütleri  ve de taraf gurupları  demokratik haklarını kullanarak karşı çıkmalıdırlar. Çünkü Türk halkının çoğunluğu  vatanında mültecilerin yerleşıp  temelli  olarak kalmasından rahatsızlar.
SAYGILARMLA  05326675701

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. KÜÇÜK PAKİZENİN İNİLTİLERİ Yıllar önce
  anadolunun bir küçük köyünde odalı bir lojman,muhtarın oğlu ve
  köyün imamından oluşan bir sosyal hayata mahkum zyonum ve videomla çliğin verdiği
  heyecanlarla videoya koyduğum porno filmlerle oyalanıyordum.

  Köyün genç imamı ve muhtarın oğluda evde beni yalnız.

 2. Metformin without prescription – is it legal?
  How to buy affordable Lantus insulin online without a prescription and
  get it delivered?
  Where can I find Glimepiride online without a prescription for diabetes?
  Online pharmacy for diabetes medication

BİR YORUM YAZ