https://www.dinarumuthaber.net/wp-content/uploads/2021/03/74f99d44-ac43-44fe-93c9-f36f057a4150.jpg

Dazkırı Belediye Başkanlığı Koltuğuna Taylan’dan Sonra Kadın Başkan Oturacak!!!

Dazkırı Belediye Başkanlığı Koltuğuna Taylan’dan Sonra Kadın Başkan Oturacak!!!

Dazkırı’da Kadınlara Özel Spor ve Yaşam Merkezi

Dazkırı Belediyesi ve bfit iş birliğinde ilçe merkezine kadınlar spor yapabilecekleri bir merkez oluşturuldu. Her zaman kadınların, çocukların ve halkının yanında olmaya devam eden Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan bu sefer de kadınların sağlıklı yaşamlarına destek olmak amacı ile spor merkezi açılışını gerçekleştirdi.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde açılarak hizmete sunulan tesisin açılış merasiminde konuşan Belediye Başkanı İsmail Taylan, kendisinden sonra Dazkırı Belediye Başkanlığını ilçeden bir kadına bırakmak istediğini, kadın personel sayısında ise çok yüksek artış yaptıklarını kaydetti.

Sosyal ve spor yaşam alanlarının son derece önemli olduğunu, çocuklara ve kadınlara yönelik projelerinin devam edeceğini belirten Taylan şunları söyledi, “Belediye Başkanlığı koltuğunu kesinlikle benden sonra bir bayan arkadaşımıza bırakmak niyetindeyim. İnşallah ilçemizden cesur, yürekli ve idarecilik ruhu olan kadınlarımız çıkar. Dazkırı Belediyesi olarak beş yıl içerisinde birçok projemizi gerçekleştirdikKomşu ilçemiz Bozkurt’un çok değerli Belediye Başkanı Sayın Birsen ÇELİK, b-fit’in çok değerli yöneticileri, değerli misafirler, çok kıymetli hanımefendiler Dazkırı Belediyesi ve b-fit’in ortaklaşa gerçekleştirdiği proje kapsamında ilçemize biraz sonra açılışını gerçekleştireceğimiz Kadınların Yaşam ve Spor Merkezimizin açılışına hepiniz hoş geldiniz, şeref verdiniz. Bildiğiniz gibi 1. Dönemimizin sonuna geldik. Geride bıraktığımız 5 yılda ilçemize hizmet etmek için çok çalışıp birçok şeyi gerçekleştirdik. Elbette bütün projeler önemliydi ilçemizin eksiklikleriydi fakat ben her zaman şunu söyledim kadınlar ve çocuklar için yaptığımız projeler beni en mutlu eden projelerdi. Bu yapmış olduğumuz projelerden bazılarından örnek vermek istiyorum, kadınların çalışma hayatına destek olmak, çocuklarımıza güzel bir yuva olmak olsun orda da kadın istihdamını yaratalım diye Belediye Kreşimizi açtık. Daha sonrasında kadınlarla birlikte Çanakkale’yi gezdik ve geçtiğimiz yaz çok güzel bir festivalle açılış yaptığımız bölgemizin en büyük yaşam alanı olan Adalet Parkımızı açtık ve bu alanı en çok kadınlar ve çocuklarımız kullanıyorlar. Bunu yapabildik ne mutlu bize bundan sonra da inşallah önümüzdeki dönemde daha güzel projeleri gerçekleştirmek bizlere nasip olur. Benim dikkatimi çekti benim Belediye Başkanı olduğumda belediyede çalışan kadın sayısı 5’ken şimdilerde ise bu rakam 45’e ulaşmış ve 9 kat artmış. Tabi erkek istihdamını da arttırdık ama 12 katına çıkarmışız, kadın istihdamını 9 katına çıkarmışız bu beni çok mutlu etti gerçekten. Zaman zaman haksız eleştirilere maruz kalıyoruz çok işçi alıyoruz diye ama işçi almaktan korkmuyoruz, ücretlerini ödüyoruz, ilçemizi geliştirmeye devam ediyoruz, işçi almaya, yeni projeler yapıp onları değerlendirmek için, ilçemizi güzelleştirmek için kadın istihdamını arttırmaya özellikle devam edeceğiz. Ben çok fazla da konuşmak istemiyorum geçen kadınlar gününe özel düzenlediğimiz eğlencede de söyledim görevi yaparken en mutlu olacağım olay görevimi bir kadın belediye başkan adayına devretmek Sayın Birsen ÇELİK Başkanımız da burada onla beraber çok güzel işler yaptık inşallah bu bana nasip olur bu dönemde kadın belediye başkan adayımız yoktu ne yazık ki onun için ben sizin aranızdan bir aday çıkana kadar Belediye Başkan adayı oluyorum ve siz de beni seçiyorsunuz ona göre. Çok teşekkür ediyorum tekrar 8 Mar Dünya Emekçi Kadınlar Gününüz kutlu olsun saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” dedi.

Spor ve yaşam merkezinin açılışına katılan Denizli Bozkurt Belediye Başkanı Birsel Çelik ise, böyle anlamlı bir günde kadınlara yönelik açılan tesisten ötürü Belediye Başkanı İsmail Taylan’a teşekkür ettiğini, 8 Mart’ın aslında bir kutlama günü değil anma günü olduğunu söyledi. Dazkırılı kadınlara ise çok şanslı olduklarını ifade eden Çelik, “Ne şanslısınız ki Dazkırı gibi bir ilçede yaşıyorsunuz. Dazkırı kadına değer veren, kadınların her zaman ön planda olmasını düşünerek, kadın istihdamına katkıda bulunan İsmail Başkanımızı tebrik ediyoruz” dedi.

Bfit kurucu ortağı Aslı Olgun da kadınlara yönelik olan sporun çok önemli olduğunu ülke genelinde 50 ilde 200 den fazla bfit merkezi oluşturduklarını ifade ederek şunları söyledi, “Bizi bizden iyi kimse anlamaz dedik ve Türk kadınının spor yapmasına engel olduğunu düşündüğü tüm mazeretleri ortadan kaldıramadık ama spor yapmamak için bir mazeret olmadığını görmesini sağladık. Bunu fark eden her b-fit kadını etrafındaki kadınları da bilinçlendirmeye başladı. Şimdi ise b-fit, Türkiye’nin ilk ve en yaygın kadınlara özel spor ve yaşam merkezi markası ve bugün tüm Türkiye’de 50′ ilde 200’den fazla merkezi ile 350.000 kadına hizmet veriyor” dedi.  Haber ve Foto: Umut Haber Merkezi

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ