https://www.dinarumuthaber.net/wp-content/uploads/2021/03/74f99d44-ac43-44fe-93c9-f36f057a4150.jpg

Dinar’da Ev Almanın Tam Zamanı Yıl Başından Önce Kesin Alın

Dinar’da Ev Almanın Tam Zamanı Yıl Başından Önce Kesin Alın

Önder Emlak sahibi, yatırım ve danışmanlık uzmanı Hasan Aslantürk, Dinar’da ev alacak olanlara bazı uyarılarda bulunarak, konut almanın tam zamanı olduğunu belirtti.

Yılsonu fırsatlarının ‘Ev almanın tam zamanı’ dedirttiğini ifade eden Aslantürk UMUT Haber’e yaptığı açıklamasında şunları söyledi, “Yeni yılda KDV ve tapu harcı indirimleri bitecek. Elinizi çabuk tutup hem KDV ve tapu harcı indirimlerinden hem de Ziraat Bankası öncülüğünde başlayan yüzde 0.98 faizli  konut kredisi  avantajından yararlanıp evinizin maliyetini düşürebilirsiniz. Yıl sonuna kadar sürecek fırsatlar arasında en avantajlısı KDV ve tapu harcı indirimleri. Hükümet konut teslimlerinde uygulanan yüzde 18’lik KDV oranını, yüzde 8’e, tapu harcı oranı da binde 20’den binde 15’e düşürmüştü. Yani tapu harcı oranı da yüzde 4’ten yüzde 3’e inmiş oldu. Alıcı ve satıcı tapu harcını yüzde 1.5 olarak yarı yarıya ödeyecek. İndirimli tapu harcı oranı, sadece konut ve işyeri alımlarında geçerli. Yılın son günlerinde Ziraat Bankası da bir sürpriz yaparak kendisiyle çalışan konut üreticilerinden ev alacaklar için konut kredisi faizini yüzde 0.98’e çekti. Banka faizi yüzde 1.78’e indirirken, konut üreticileri de 80 puanı üstlenince faizler bu seviyeye indi. Banka, 500 bin liraya kadar olan 120 ay vadeli kredilerde ev almak isteyenlere bu oranları sunacak” dedi.

Vatandaşlarımız Elini Çabuk Tutsun

Yatırım ve Danışmanlık Uzmanı Hasan Aslantürk, Dinarlı vatandaşların konut alma konusunda ellerini çabuk tutmaları gerektiğini, Ocak ayı itibariyle fiyatların daha da artabileceğini kaydederek şunları söyledi, “İlçemizde ev almanın tam da fırsatı. Çünkü faizler olsun, konut kampanyaları olsun, devlet harçları olsun hepsi indirimde. Yıl başından sonra, konut maliyetleri artacağını tahmin ediyoruz. Bu sebeple ev fiyatları artabilir. Ev almak isteyenler yıl başından önce evlerini almaları kendi menfaatlerine olacaktır. Özel Haber.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ