https://www.dinarumuthaber.net/wp-content/uploads/2021/03/74f99d44-ac43-44fe-93c9-f36f057a4150.jpg

Milletvekili Ali Özkaya: TOKİ’de Sınır Yok

  • 12 Ekim 2016
  • 2.201 kez görüntülendi.
Milletvekili Ali Özkaya: TOKİ’de Sınır Yok

Milletvekili Ali Özkaya: TOKİ’de Sınır Yok

Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya Dinar’a yapılması planlanan toplu konut projesiyle ilgili olarak konut sayısında sınır olmadığını söyledi.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından ilçeye yapılacak olan230 adet konut için gerekli başvuru işlemlerini yapmaya devam eden vatandaşlar, Ak Parti Milletvekili Ali Özkaya’nın konut sayısında sınır yok açıklamasının ardından derin bir nefes aldı. Noter kurasına kalmak istemeyen başvuru sahipleri konut sayısının artırılması gerektiğini defalarca ifade etmişlerdi. Vatandaşların bu çağrısına kayıtsız kalınmadı.

Sevindirici Haber Özkaya’dan Geldi

Dinar’da uzun yıllardır büyük bir ısrarla yapılması planlanan TOKİ evlerinde nihayet sevindirici haber Milletvekili Ali Özkaya’dan geldi. Dinar Kaymakamlığı Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı’na ve Ziraat Bankası Dinar Şubesine şu ana kadar başvuru yapan vatandaşların sayısı 550’yi geçti. Sayının giderek arttığını söyleyen yetkililer, başvuruların 14 Ekim 2016’ya kadar devam edeceğini kaydetti. Bütün bu gelişmelerden sonra başvuru sayılarının çok olması ve vatandaşların kuraya kalmaması adına TOKİ evlerinde sınır kaldırıldı. Talep sayısına göre konut yapılması vatandaşları sevindirdi.

Edinilen bilgiye göre konut sayısında Afyonkarahisar’ın tamamında sınır olmadığı öğrenildi.

haber: İsmail Yılmaz

12 EKim 2016 Çarşamba 08:31

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ