https://www.dinarumuthaber.net/wp-content/uploads/2021/03/74f99d44-ac43-44fe-93c9-f36f057a4150.jpg

YIPRAK KÖYÜ DÜĞÜN SALONU YAPIM ÇALIŞMALARI BAŞLADI

YIPRAK KÖYÜ DÜĞÜN SALONU YAPIM ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Kaymakamımız Selami Kapankaya, Köylere Hizmet Götürme Birliği ve İlçe İl Özel İdarenin katkılarıyla Yıprak Köyüne yapılması planlanan düğün salonunun temel atma törenine katıldı. Özel İdare Genel Sekreteri Murat Toy’un da katıldığı programda Kaymakamımız;
“Bugün hayırlı bir iş için bir araya geldik. Yıprak Köyü Düğün Salonunun temeli attık. İl Özel İdaresince tahsis edilen ödeneklerle başlanılan ve yaklaşık 500 kişi kapasiteli olacak olan Düğün Salonu yapılması için Kaymakamlığımız Köylere Hizmet Birliğince kendine ayrılan ödeneklerle kısa zamanda tamamlanması planlanıyor. Büyük köylerimizden olan Yıprak’ın böyle bir hizmete ihtiyacı vardı ve en seri şekilde vatandaşlarımızın hizmetine açılacak. İnşallah hep birlikte açılışını yaparız” ifadelerine yer verdi.
Kurban kesildi ve dualarla birlikte temel atıldı.

Akabinde Halk Eğitim Merkezimizin Sürü Yönetimi Eğitimi kursunu tamamlayan 70 vatandaşımızdan programda hazır bulunanlara Çobanlık Sertifikaları Kaymakamımız Selami Kapankaya, Özel İdare Genel Sekreteri Murat Toy, Belediye Başkanı Nihat Sarı ve Ak Parti İlçe Başkanı İdris Er tarafından verildi.

Programa Kaymakamımız Selami Kapankaya, Özel İdare Genel Sekreteri Murat Toy, Kaymakam Refiki Mehmet Miraç Demir, Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, Tatarlı Belediye Başkanı Şuayip Çiçek, Özel İdare Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürü Neriman Gül Albay, İl Genel Meclisi Üyeleri Ahmet Çetin ve Bilal Demiröz, Ak Parti İlçe Başkanı İdris Er, İlçe Emniyet Müdürü Nihat Pulat, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Necip Kacar, İlçe Özel İdare Müdürü Mehmet Özer, Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Feyzi Şen, Milli Emlak Şefi Nimet Çınar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ufuk Taşbaş, Tarım İlçe Müdürü Yavuz Karakuyu, Halk Eğitim İlçe Müdürü Gültekin Koçer ve Yıprak’lı vatandaşlarımız katıldı.

Programın akabinde heyet Tatarlı Belediye Başkanı Şuayip Çiçek’i Makamında ziyaret etti.

    

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ