AFFINIZA SIĞINARAK 7

Ayhan Karakus

Yazarın şu ana kadar yazılmış 58 makalesi bulunuyor.
  • 28 Haziran 2018
  • 5.160 kez görüntülendi.

AFFINIZA SIĞINARAK 7

 

Mezar ziyaretleri dinimiz içerisinde yaptığımız güzel eylemlerden bir tanesi mutlaka. Genelde ziyaret edilen yakınlarımızın mezarlarının üzerine su dökeriz. Eskilerde mezar başlarında testiler oluyordu. Bu testilerle işimizi yapıyorduk. Yoksa yakınımızın komşusu mezardan testiyi kullanıyor ve hatta  testi sahibi mezarada su döküp testiyi yerine bırakıyorduk. Şimdilerde bu güzel eylemi arabımızın arkasına pet su şişelerini doldurp gidiyor mezarımıza suyu döküyor o pet şişeleri boş şekilde oraya bırakıp geliyoruz. Yakınlarmızın mezarı artık şimdilerde artık pet şişe mezarına döndü.

 

Ben bir öğretmen olarak öğretmen ve imamların görev yerlerinin okullar, camiler olmadığına inanan birisiyim. Çünkü toplum bizleri hala seviyor ve sayıyor. Fırsat buldukça toplumun içine karışmamız gerekiyor. Eğitim doğumdan ölüme kadar her bireyin hakkıdır. Toplum içindeki yanlışlıkları ve bu yanlışlıkların doğrularını dilimiz döndüğünce topluma anlatmamız gerekiyor. Ben bu görevimi buradan bu köşeden yazılarımla yapmaya çalışıtım. Yaklaşık olarak dört yıldır önceden Dinar Haberde daha sonra Dinar Umutta devam ettim. Şimdiye kadar üzerinde en çok durduğum konular;

Araba ve motorsikletlerin cadde ve sokaklarda egzoslarını bağırta bağırta gezmeleri ve buna göz yuman anne ve babaları ve yine bu egzosları üç kuruş para için açan ustalara eleştirilerim oldu.

Akıllı telefon dediğimiz cep telefonlarına bağımlılığımızı dünya kadar para verdiğimizi bu şekilde dış borcumuzu yükseltiğimizi en kötüsü dostluk ve arkadaşlık kavramından yavaş yavaş uzaklaştığımızı toplum olarak aşırı bağımlısı olduğumuzu dile getirdim.

Düğünlerde müzisyen arkadaşların sanatları ile değil ses sistemleri ile yarış yaptıklarını ve kulak zarlarımızın ırzına geçtiklerinden bahsettim.

Araba kullanan kişilerin bir birlerine saygısı kalmadığını, sinyal kolunun bozulmasından çok korktuklarını,üç arabanın daha park edebileceği yere tek başına nasıl park ettiğini,ışıklarda daha sarı ışık yanmadan öndeki araçlara neden hatırlatma yaptıklarını söyledim ve sordum.

Caddede sokakta parkta kahvehane yolda kısacası her yerde konuşurken her cümlemizin sonuna bir küfür eklediğimizi merak ettim. Bu küfürü yaparken çevremizde bir bayan varmı yokmu diye dikkat etmediğimizi yazdım.

Yukarıda yazdığım onlarca konuya parrmak bastım. Acı ve komik hikayelerimi paylaştım. Nedenli bir etki bıraktım bilmiyorum. AFFINIZA SIĞINARAK yazılarıma ara veriyorum. HOŞCAKALIN.

 

YAZARIN SON YAZILARI
AFFINIZA SIĞINARAK 7 - 28 Haziran 2018
BUNLARI YAPIYORUZ - 11 Haziran 2018
ESKİNİN KIYMETİ - 18 Nisan 2018
ZOR İŞ AŞIK OLMAK - 22 Mart 2018
MUTLULUK (2) - 22 Şubat 2018
MUTLULUK - 7 Şubat 2018
AHDE VEFA - 15 Ocak 2018
İLETİŞİM - 20 Aralık 2017
NEDEN ? - 30 Kasım 2017
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ