ÇÖLOVASININ TÜRKÜLERİNİN, TÜRKMEN GİYSİLERİNİN ,GELENEKSEL KÜLTÜRÜNÜN VE TATARLI TÜMÜLÜSÜNÜN MARKA DİNARA KATKILARI. (1)

BAHRİ KILINÇEL

Yazarın şu ana kadar yazılmış 25 makalesi bulunuyor.
  • 11 Kasım 2015
  • 658 kez görüntülendi.

ÇÖLOVASININ  TÜRKÜLERİNİN, TÜRKMEN GİYSİLERİNİN ,GELENEKSEL KÜLTÜRÜNÜN  VE TATARLI TÜMÜLÜSÜNÜN  MARKA  DİNARA KATKILARI.  (1)

Değerli    hemşerilerim  memleketimiz , toprağımız ,canımız  Dinar   bizim Dinar ımız   hepimizin en sevdiğimiz   dinarlı olmaktan gurur duyduğumuz ve  Türkiye nin neresinde olursak olalım   gururla   dinarlıyım dediğimiz ilçemiz  Dinar marka olmalıdır çünkü dinarı marka yapmak geri dönüşü en yüksek yatırımlardan birisi olacaktır. Günümüzde küreselleşmenin sonucu dinar gibi kentlerin sürdürülebilir rekabet gücünü artırmak, ekonomik performansını artırmak için yoğun bir mücadele gerektirir ve bunun sonucu dinarın sosyoekonomik kalkınma için başarılı olduğunu, Dinar’ın imajının yaratıldığını, kültürel bir anlam taşıyan bir kente haline geldiğini, ekonomik olarak bir değer taşıdığını hep birlikte göreceğimiz günlerin gelecekte yaratılacağını düşünüyorum.

Bir şehri marka yapmak bir şehri havalı bir kimliğe büründürmek asla değildir. Bir şehrin kültürel değerlerini tüm Türkiye ve dünyaya duyurmak, daha fazla turist çekmek, yatırımları canlandırmak, yaratıcı değerler taşıyan insanları bu şehirde yaşamaya ikna etmek, şehri kalkındırmak, şehirde yaşayan insanlara daha iyi hayatlar sunmak, onları mutlu etmek,  daha fazla istihdam yaratmaktır. Kısacası marka şehir yabancıların bir gün gitmeyi hayal ettiği, ziyaret ettiklerinde kendilerinde derin izler bırakan, kendilerini evlerinde hissettikleri ve tekrar gelmek istedikleri bir marka şehirdir.

Kentini sevmek, kendini sevmek gibidir.  Marka şehir yaratmak ise herkesin sevdiği bir şehir yaratmaktır. Dolayısıyla dinarı marka yaptığımızda daha fazla turist gelir, dinara yatırımcı gelir, kongre, fuar, konferans merkezi olur, yabancı sermaye gelir, dinarın gelir kalitesini yükseltecek modacı, tasarımcı, yazar, sanatçı, müzisyen, bilişimci, reklamcı, gibi girişimciler dinara gelirler bunun sonucu özgüven artar ve dinarla gurur duyuyorum duygusu yükselir ve dinardaki her şey katma değer üretmeye başlar, dinardaki kültürel zenginlikler, dinarın tarihi değerleri ve altyapı yatırımları marka şehir olduğunda hayat bulup gelire dönüştüğünde dinarda herkes geleceğe güvenle bakar.

 

BAHRİ KILINÇEL

11 kasım 2015 çarşamba 08:33

 

 

YAZARIN SON YAZILARI
SARIKAMIŞ’DA NE OLDU (5) - 16 Aralık 2015
SARIKAMIŞ’DA NE OLDU (4) - 15 Aralık 2015
SARIKAMIŞ’DA NE OLDU (3) - 15 Aralık 2015
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ