DİNARA YAPILAN KIZ ÖĞRENCİ YURDU KIZ ÖĞRENCİLERİNİ SEVİNDİRDİ

Ayhan Kalkan

Yazarın şu ana kadar yazılmış 11 makalesi bulunuyor.
  • 08 Nisan 2019
  • 170 kez görüntülendi.

Dinar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yaptırılan, Müdürlüğümüzce kontrol ve denetim hizmetleri yürütülen 7.616.000,00 TL sözleşme bedelli Dinar 200 Kişilik Öğrenci Kız Yurdunun açılmasıyla dışarıdan gelen özellikle kız öğrenciler rahata kavuşarak ilçede kiralık ev aramaktan ve kira ödemekten kurtuldular.22.9.2014 ve 7.9.2018 yılları arasında ilçemizde görev yapan eski Kaymakamımız Mustafa Şahin döneminde yapılmaya başlanan ve 13.09.2018 de göreve başlamasıyla inşaatın hızla tamamlanmasını sağlayan yeni kaymakamımız Selami Kapankaya 2018-2019 öğretim yılında öğrencilerin hizmetine başlamasını sağlamıştır.

 Okul hakkında bilgi veren Kaymakam “ Selami KAPANKAYA Temelde, öğrenmeyi öğretmek anlayışı ile çıkılan yolda fark üreten okullarımızın öğretmen kadrolarımızla; spor, sanat, bilim ve teknoloji alanında ulusal ve uluslar arası başarılara sahip, yenilikçi, öğrencilerini yüksek öğretime en iyi şekilde hazırlayan, keşifler ve bilimsel icatlar yapan, geleceğin liderlerini yetiştiren örnek ve öncü bir kurum olma uğraşı veren okullarımızın öğrencilerini vizyon olarak yetiştirmek amacımızdır. Misyonumuz eğitim alanında öğretmenlerimizin okulu olma hedefiyle yola çıkarak, bireysel farklılıkları gözeten, toplumda lider ve model olarak fark yaratan, yaşam boyu öğrenmeyi ilke edinmiş, dünyadaki bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip eden, dünya barışına katkı sağlayan, yardım sever, üretken ve mutlu bireyler yetiştirmek misyonudur amacımız. Amaç budur. Bunun için Devletimizin büyüklerinin yardım ve desteğiyle öğrencilerimizi okurlarken ulaşım, kira, yiyecek gibi bazı külfetlerden kurtarmak için yurdumuzda olduğu gibi Dinar da BİR KIZ YURDU kazandırdık.

Şu anda 112 yatılı kız öğrencimiz bu imkândan faydalanmaktadır. Önümüzdeki yıllarda belki 200 kişilik yer de yetmezse yeni yurt gerekecektir.”Dedi.

İlçemize böyle bir yurt kazandıran bürokratlarımıza ve siyasilerimize teşekkür ederiz.09.04.2019

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ