https://www.dinarumuthaber.net/wp-content/uploads/2021/03/74f99d44-ac43-44fe-93c9-f36f057a4150.jpg

GAZETECİLERİN GÜNÜ 10 OCAK KUTLANDI

Ayhan Kalkan

Yazarın şu ana kadar yazılmış 13 makalesi bulunuyor.

Çalışan Gazeteciler Günü olarak kutlanmaya başlayan 10 Ocak  Dinarda da bu günü unutmayan az sayıda da olsa bürokrasilerimizce kutlanmasını ilçemiz mahalli gazetelerine kutlama masajı verenler Kaymakam, Belediye Başkanı, Siyasetçilerimiz, Bazı Vekillerimiz, Ticaret ve sanayi Odası Başkanımız, Muhtarlar Derneği gibi kişilerin mesajları 10 Ocak gününü kutladıklarını gördüm. Kendilerine bu günü hatırladıkları için teşekkür ederim

Ben çalışan gazeteci değilim ama ara sıra da olsa birkaç satır yazarak mahalli gazetelerimize ve sitelerimize gönderiyorum sağ olsunlar yöneticileri uygun görüp yayınlayıp okurlara duyuruyor. Ben Ulusal Ajans muhabirliğini ve mahalli gazeteci muhabirliğini bırakalı 5 yılı geçti. Artık haber peşinde koşturmak yaş itibarıyla zor gelmeye başladı ve kendimi emekli ettim. Ancak yazmak içimden çıkıp gitmiyor evimdeki bilgisayarım başında araştırma yazıları yazıp gelecek nesle faydalanacağı bilgilerle birkaç kitap okurlarıma sundum. Faydalı olabildiysem ne mutlu bana. Benim gibi bu işe gönül veren sayısı 40’a gelmiş yazar ve şairler de yazıp yazdıklarını bir kitaba dönüşmesiyle onu okurlarına sunma imkânını yıllarca bulamamıştı.

Şairler ve yazarlar derneğimizin bu üyelerinin elinden tutarak onların eserlerini DİNAR BELEDİYESİ KÜLTÜR  MÜDÜRLÜĞÜ YAYINLARI adıyla okurlara bir Kültür hizmetti sunan Sayın Belediye Başkanımız Saffet ACAR  eğer ortaya çıkmasaydı bugün 40 şair ve araştırmacı yazarın meydana getirdikleri 80’i aşkın KİTAP basılamayacak ve okurlara ulaşamayacaktı. Belki bu 40 kişiden birkaç kişi kendi imkânlarıyla bastırdığı olmuştur. Ancak Belediye Kültür hizmetleri adıyla bu gün Dinar ve dışarıya binlerce kitap ÜCRETSİZ dağıtılmıştır. Bu gün son sayı kaç oldu bilmiyorum ama geçen yıl benim yayınlanan İZ BIRAKANLAR kitabım sekseninci kitaptı. Elife ana romanı kısa sürede tükendi 2.basımı da bitmek üzere. İz bırakanlar ise on tane bile kalmadı. Düşünün bu gün Belediye Kültür Yayınları 80000 /bin adet kitabı kitapseverle buluşturdu.2019 da benim üç kitabım ve diğer arkadaşların eserleri de okurlara kavuşacak.

Bunun için bu gazeteciler gününde bizleri basın sayfalarında  kutlayanlara ve Şahsımı da telefonla arayıp kutlayanlara  teşekkür ederim.Başkanımın dediği gibi  “Gazeteciler halk adına kutsal görev üstlenir ve bunu yerine getirirken de zaman zaman zorluklarla karşılaşır. Ülkemizde özellikle Anadolu’da, kıt imkânlarla hizmet üretmeye çalışan basın mensuplarının verdiği mücadeleyi takdirle karşılıyorum.”

Sözleri bizleri mutlu etmiştir. Gazeteci ve Yazarların ellerinden tutulması onlara daima destek olunması yerel basının ve yazarların vereceği hizmet verimli olacaktır.

Yerel basınımız her türlü fiziki koşullarda bölgemizde ve ilçelerimizde olan gelişmeler konusunda okurlarını bilgilendirmeye bir ödül beklemeden devam ederek basın görevini sürdürecektir. Bu vesile ile tüm basın mensupları arkadaşlarımı ve medya çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum. Saygılarımla…10 Ocak 2019 Ayhan Kalkan

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ