https://www.dinarumuthaber.net/wp-content/uploads/2021/03/74f99d44-ac43-44fe-93c9-f36f057a4150.jpg

Selam ile, Değerli Hemşehrilerim;

Dr. Ali Kaya

Yazarın şu ana kadar yazılmış 2 makalesi bulunuyor.

Selam ile,

Değerli Hemşehrilerim;

         “Dün, Dünde Kaldı Cancağızım, Bugün Yeni Şeyler Söylemek lazım”. Mevlana

21. yüzyılda baş döndürücü bir hızla ilerleme kaydeden teknolojinin, hem Dünya da, hem de Türkiye de, önemli değişimlerin yaşanmasını kaçınılmaz kılmıştır. Gelişmekte olan Ülkemizde yaşanan değişim ve dönüşüm, önceleri, pasif bir ruh haline sahip vatandaş, artık, olayların, hayatın öznesi olmuş, aktif, hesap soran, sorgulayan, bilinçli bir yurttaş haline gelmiştir.

Değişime karşı direnen bir kitlenin varlığı dünde vardı, bugünde var. Her şeye, her söylenene karşı bir duruşun olduğunu görüyoruz. Sorunların çözümü için, ileri sürülen fikirlerin, bilimsel olarak tartışılmasının bile engellendiğine şahit olmaktayız. Sanırım, egemen güçler, sorunların çözümü için ortaya atılan fikirlerin tartışılmasını istemiyor. Ortaya atılan bir cümleyle, derdimize derman olacak bir konunun tartışılmasının hemen önünü kesiyorlar. Dünyanın gelişmiş ülkelerinde uygulanan Başkanlık Sistemini, bize ülkemizde Diktatörlük olarak algılatıyorlar.

Son yıllarda, hayatın tüm alanında, çok yoğun değişiklikler ve düzenlemeler uygulamaya konmuştur. Bu değişiklikler ve düzenlemeler yapılırken karşılaştığımız bir tutum vardır. Biran önce uygulamaya koymamıza, daha hızlı adımlar atmamıza, hatta nasıl tamamen engel olabiliriz yaklaşımlarını görmekteyiz. Mevcudu muhafaza etmek için direnmek veya eski yaklaşımlar, yöntemler veya bakış açıları doğru olsaydı, ortada sorun diye bir şey kalmazdı.

Eskimiş yöntemlerle yeniye, yanlış tavır ve tutumlarla doğruya ulaşmamız mümkün değildir.

         “Yaptığımızı Aynen Sürdürürsek, Aldığımız Sonuçlar Hep Aynı Kalır. Deliliğin Bir Diğer Tanımıda, Aynı Şeyleri Yapmaya Devam Edip, Farklı Sonuçlar Beklemektir”. Stephen R. Covey

         “Meseleleri, Onları Ortaya Çıkaran Düşünce Tarzlarıyla Çözemeyiz”.

Mevlana.

Ezberleri bozmamız, herşeyi tartışmamız, ülkemizin ve insanlığın faydasına olan, düşünce ve fikirleri uygulama imkanını yakalayabilmeliyiz.

DSC_6129

 

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ