https://www.dinarumuthaber.net/wp-content/uploads/2021/03/74f99d44-ac43-44fe-93c9-f36f057a4150.jpg

Selam ve Dua ile, Değerli Hemşehrilerim,

Dr. Ali Kaya

Yazarın şu ana kadar yazılmış 2 makalesi bulunuyor.

Çanakkale Zaferi’nin, Milletimizin en parlak ve en büyük kahramanlıklarından biri olarak tarihte müstesna bir yere sahip olduğunu ifade etmek isterim. ‘Milletimiz yokluk ve imkansızlıklara rağmen, yüksek bir ruh ve sarsılmaz bir inanç sayesinde kazandığı bu zaferle hem milli tarihimizi hem de dünya tarihini adeta yeniden şekillendirmiştir. Çanakkale’de bir kez daha görülmüştür ki, yeryüzündeki hiçbir silah, vatan ve millet sevgisine karşı muzaffer olamayacaktır.’

Bu zaferin tarihimiz için bir başka öneminin; İstiklal Mücadelemizin yapılabilmesine ve bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna öncülük etmesidir, Bu nedenle, Çanakkale Zaferi’nin sadece geçmişimize ait bir başarı olarak değil, halen sürdürmekte olduğumuz kararlı ve onurlu medeniyet yürüyüşümüzün de en önemli ilham kaynaklarından biri olduğunu görüyoruz.

Çanakkale’de üç nesil birden çarpışmıştık. Var olmak, yok olmak mücadelesi. ‘Çanakkale geçilmez!’ dedik. 253 bin şehit verdik. Biz Çanakkale’de dede-baba-torun olarak üç nesil birden çarpıştık, üç nesli bir arada kaybettik. Siperde dedenin kucağında torunu da şehit oldu’.

Bir milletin varlığını devam ettirebilmesinin, bağımsızlığını koruyabilmesine bağlı olduğunu. bağımsızlığını korumayı başaramayan milletlerin, tarihin derin girdaplarında yok olup gitmeye mahkum olduklarını, bunu çok iyi bilen ve özgürlüğünü her şeyin üstünde tutan aziz milletimizin bu uğurda tarih boyunca pek çok şehit ve gazi verdiğine şahit oluyoruz.

Cumhuriyet. Milletin her ferdinin fedakârlıkları sonucu kazanılan büyük bir zaferdir. Milletimiz, bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da hiçbir fedakârlıktan kaçınmayarak, birlik ve beraberlik içerisinde, hoşgörüsünü, sağduyusunu kaybetmeden ilerleme yolunda sağlam adımlarla yürümeye devam edecektir. Sağlanan barış ve huzur ortamı sayesinde; eğitimden sağlığa, sanayileşmeden altyapıya, siyasetten ekonomiye her alanda önemli atılımlar gerçekleşmiştir. Bu sayede, bugün Türkiye Cumhuriyeti; köklü, büyük ve güçlü bir devlet olarak, laik, demokratik ve çağdaş yapısıyla pek çok ülke için örnek ve model durumuna gelmiştir. Demokrasimiz, temel kurum ve mekanizmalarıyla her geçen gün daha da olgunlaşarak, çoğulcu demokratik normlara uyum yönünde önemli mesafeler kat etmiştir.

 

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Horny Web Girl dedi ki:

    I am 43 year old mom Thank you so much! I love sucking dick btw hmu

BİR YORUM YAZ