Evladına Sahip Çıkarsan Bir Şey Kaybetmezsin

  • 01 Haziran 2015
  • 1.135 kez görüntülendi.
Evladına Sahip Çıkarsan Bir Şey Kaybetmezsin
REKLAM ALANI

2.Abdülhamit’e ’’Biz neden kalkınamadık ‘’diye bir soru sorarlar. O’da  ‘’etrafımızı çeviren sırtlanlar halkımızın aklını büküyor, kargaşa çıkarıyor, kaos çıkarıyor, bu nedenle hızlı bir ekonomik kalkınma yapamadık ’’ diye cevap verir. Ülkemizde 12 yılda bu kalkınmanın nasıl olacağını hızlı bir şekilde AK Parti gösterdi. Bunun çok hızlı olduğunu ifade etmek için şu olayı anlatabiliriz;

 ’’ DSP_MHP_ANAP koalisyon hükümetinin ulaştırma bakanı Sayın Oktay Vural hazretleri hızlı tren ile ilgili 2001 yılında ‘’ 560 trilyon (eski parayla) harcadık. Henüz elimizde Avrupa’daki örneklerinin fotoğraflarından başka bir şeyimiz yok. Biz göremedik, belki torunlarımız görür.’’ şeklinde bir beyanat vermiş. (kaynak: 12 ağustos 2001 star gazetesi)’’

Bu zatın bulunduğu hükümet gitti. Yerine seçilen Ak Parti hükümeti 2 yıl sonra hızlı trenler seferlerini başlattı. Torunları değil kendisi gözleriyle gördü. İçinde seyahat etti. Herkes şunu anladı ki iş bilenin kılıç kuşanın. Bu ülke bir daha 2002 öncesi yıllara dönmez inşallah. Bu seçimi Ali Özkaya ve Ak Partini kazanmaları halinde ise kesin kazanacak; Dinarda muazzam bir ekonomik gelişme olabileceğine inanıyorum.

REKLAM ALANI

Buna inanmayan Dinar seçmeni ise şu soruyu kendisine sormalıdır. Dinardan diyelim ki muhalefet adayı kazandı. Daha önceki seçimde muhalefetten kazanmıştı.   Bu vekiller 4 yılda ne yaptılar?

Bir sorununuzu çözdü mü? Ne işe yaradılar ki şimdiki kazanacak olan Dinarın ne işine yarasın!

Sadece hamaset ve hasetlik nutukları atılacak falan filan..

 Boş laflar, boş konuşmalar, geçer bir 4 yıl daha…

Beklersiniz artık partilerden birisi Dinarlı vekil adayı göstersin diye kulisler yapılır vs…

Ali Özkaya vekil seçildiğinde inşallah sırası itibari ile seçileceği kesin; seçim propagandaları sırasında söz verdiği projelerin, seçimden sonra yapılıp yapılmayacağını takip edip yapılmadığında ise hesap sorma imkânını bulacaksınız. Her şeyden önce kendi evladımızın ve insanımızın yazacağı Dinar tarihinin sayfalarında sizin de katkılarınız olacaktır.

Dinarın içinde kuru laflar söyleyen boş boğazlara sakın aldanmayınız. Kısır tartışmalara girip kanmayınız. Dinarın projelerini gerçekleştirmesi için önünde büyük bir seçim fırsatı var. Dinar seçmeninin Dinarın yakaladığı bu tarihi sıçrama hamlesini es geçmeyelim.

Bu seçim Dinardaki geri kalmışlık sisteminin sona ermesini sağlayacak seçim olacak inşallah. Dinarlının olaylara hâkim olması bakımından bir kader seçimidir. Kısaca 7 Haziran Pazar günü yapılacak seçimler   ‘’Dinardaki kurulu düzene devam mı?  Yoksa Ali Özkaya’yı seçip Ak parti ile birlikte yeniden ayağa kalkarak gözde ilçe olmaya devam mı?’’ tercihine dayandı. Aslında partilere oy vermeyeceğiz. Ya Dinar’daki problemlerin üstünü örten dedikodu düzenini savunanlara ya da yeni Dinarı savunanlara oy vereceğiz… Yoksa dedikodu ile ömrünüzü doldurursunuz.

Lütfen içi boş laflara kanıp başka adaylara oy verilirse Dinarlı tarihi fırsatını kaçırmış olacak. Eteğindeki taşı dök! Evladına sahip çık! Bundan bir şey kaybetmez aksine çok şey kazanacaksınız. Yeni kurulacak olan hükümette milletvekili olacak olan Ali Özkaya belirtmiş olduğu projeleri çok hızlı bir şekilde hayata geçirince sen de mutlu olacaksın!

Karşınıza ağzı bol laf yapan, kıvırarak lafı çeviren kifayetsiz kasaba politikacıları sizin  aklınızı  bükmek için; yok şöyle iş yapmıyormuş, yok kimseyle ilgilenmiyormuş, iş yapma gücü yokmuş, kendi menfati için çalışıyormuş gibi söylemlere sarılacaklar. Biz ise bu söylemlere karşı aklımızı kullanacağız, aklımızı bükmelerine izin vermeyeceğiz.                                             01 Haziran 2015 Pazartesi  11:22

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ