3K: KARALA, KARŞI GEL, KÜÇÜMSE!

  • 30 Haziran 2021
  • 537 kez görüntülendi.
3K: KARALA, KARŞI GEL, KÜÇÜMSE!
REKLAM ALANI

Dünyaca ünlü Kırgız yazar Cengiz Aytmatov, “Gün Olur Asra Bedel” adlı kitabında “mankurtlaşma” olayını şöyle anlatılır:

Geçmişe dair hafızasını yitiren, geçmişini tamamen unutturulan, kültürüne ve değerlerine ait her şeyi kaybeden, yalnızca sahibinin istediği gibi davranan kişiye  “mankurt” (geçmişini bilmeyen köle) denir.

Bu tanımda da belirtildiği gibi mankurt; ruhunu kaybetmiş, başkaları tarafından kullanılan ve yalan söylemeye çok müsait bir kişidir. Aytmatov; bu tanımlamadan hareketle “geçmişine, kültürüne, kendi tarihine yabancılaşanları” da birer “mankurt” olarak nitelendirir.

REKLAM ALANI

Üzülerek belirtmek isterim bugün de benzer şekilde kendi tarihinden koparılmış, neyi niçin yaptığını bilmeyen, kendisine sunulan yalanları gerçekmiş gibi kabul eden, bin yıllık merhamet medeniyetimize düşman, yalanlarla kandırılmış insanlarımız bulunmaktadır.

Tam da bu noktada yalanlarla süslenmiş algı operasyonları ile milletimizin kutlu yürüyüşünü durdurmak isteyen bazı devletleri görmezlikten gelemeyiz. Çok şükür; kökten Batıcı güçler, her türlü hile ve aldatmacayla dolu yoğun çabalarına rağmen bu ülkenin insanlarını mankurtlaştıramamışlardır. Bin bir umut bağladıkları algı operasyonlarının tümü, boşa çıkmıştır. Milletimiz, kendisine sunulan yalanlarla dolu kirli senaryoyu tümüyle reddetmiştir. Hamdolsun milletimiz bugün, geçmişte olduğu gibi yine tarih yazmak için tarih sahnesinde “Ben de varım!” diyor. Bu kutlu yolda milletimiz, köklerine inmeden göklere çıkamayacağının çok iyi farkındadır.

Köklerimizden göklere çıkabilmemiz için ülkemizin idare sistemi değiştirilerek başkanlık sistemi getirilmiştir. Eski sistemde ülkemizde kendi politik manevralarını ortaya koyma fırsatı bulan bu sinsi güçler, başkanlık sisteminin gelmesiyle beraber avuçlarını yalar hâle geldiler.  Makkurtlaştırma projeleri çöken bu Kökten batıcı güçler, tekrar eski güçlerine kavuşabilmek için yeni operasyonlar yapma çabasına içine girdiler. Ben, bu operasyon taktiklerini “3K” şeklinde kısaltıyorum: “Karala, karşı gel, küçümse! ”

Kökten Batıcı zihniyetler, 3K’yı gerçekleştirmek için yalan hokkabazı gibi çalışmaya başladılar ve hedeflerine gençlerimizi koydular. Bu zihniyetlerin parolası ise şöyle: “Yalanı at ve unut, hemen diğer yalana geç.”

Bu yalan hokkabazlıklarını yazmaya kalksak inanın ortaya ciltler dolusu kitap çıkar. Bunlar içinden yakın zaman yalanlarına örnek vermekte yarar var. Şöyle ki:

¨3. havalimanı yapılırken “Kalkan uçaklar, Bulgaristan hava sahasını ihlâl edeceği için hiçbir uçak kalkamayacak; kalkarsa Türkiye bunun için para ödeyecek. THY 3 ayda iflâs edecek, havalimanı da bomboş kalacak.” yalanını uydurmuşlar, bazı kesimler de bunlara sorgusuz inanmışlardı. “3. havaalanı inşaatında yüzlerce işçi öldü.” haberi de yalandı. Malum kesim, bu yalan habere de hemen inanmıştı.

¨“Marmaray yapılamaz!” dediler, yapıldığını görünce de “İlk seferde su basacak.” yalanını ortaya attılar. Su basmadığını görünce “İkincide kesin basacak!” dediler, yine basmayınca bazı yolcuların kasten acil durum butonlarına basmalarıyla araçların durması olayını “Marmaray arızalandı!” diye yalan haber yaptılar. Ne yazık ki bazı kesimler buna da sorgusuz sualsiz inandılar.

¨S-400 alım sürecinde, “Alamazsınız! Alırsanız köpek gibi havlarız!” dediler. S400 alındı. Bu sefer, “sistemin yalnız külliyenin çatısına konulup Erdoğan’ı koruyacağını” iddia ettiler. Bu yalan da tutmayınca “S-400’ün test için bile çalıştırılamayacağı” iddia ettiler.  O da olmayınca “Hükümet, hava savunma sistemini neden kullanmıyor?” diye sormaya başladılar.

¨“Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde opera ve baleyi Diyanet İşleri Başkanlığına bağlayacak!” diye sözüm ona haber yaptılar. Malum kesim, şüphe bile duymadan yine bu yalana inandı.

¨“Katarlı öğrenciler, Türkiye’de sınavsız tıp eğitimi görecek.” yalanını salladılar ve yine malum kesim bu yalana hemen inandı. Yalanlarına doyamadılar bir de “KADEM Vakfı’na ait Ataşehir Kız Öğrenci Yurdundan silah taşındığı” yalanını ortaya attılar.

Örnek verdiğimiz bu yalanlar, “kitlesel mankurtlaştırma yalanları”dır. Daha neler sallayacaklar göreceksiniz, hepimizin bu yalanlar karşısında aklımız şaşacak. Bu yeni “mankurtlaştırma” stratejisinin sloganı ise  “YALANI AT, UNUT”. Tabii, onların bilmediği bir şey var; milletimiz unutmaz, deftere yazar.

Çok iyi biliyoruz ki Cenabı Allah, bu milletin yeniden tarih sahnesine çıkmasını murat etmiştir. Yalanlarla donatılmış ve süslenmiş hiçbir propaganda, bu kutlu yürüyüşün önünü kesemeyecektir!

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ