Deprem Şehitlerimizi Unutmadık

  • 02 Ekim 2023
  • 14 kez görüntülendi.
Deprem Şehitlerimizi Unutmadık
REKLAM ALANI

Deprem Şehitlerimizi Unutmadık
Belediyemiz tarafından 1 Ekim 1995 Dinar Depremi’nin 28.yıldönümü dolayısıyla düzenlenen anma programı İlçemiz Ulu Cami’de öğle namazı öncesinde Deprem Şehitlerimizin ruhun ithafen gerçekleştirilen Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.
Akabinde ise Cumhuriyet Meydanımızda belediyemiz tarafından vatandaşlarımıza etli pilav ikram edildi.
“DEPREM SERGİMİZİN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİK”
Belediyemiz Kültür Salonunda düzenlenen Deprem sergisinin açılışını İlçe Kaymakamımız Kemal Duru, Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı, protokol üyeleri ve vatandaşlarımız gerçekleştirdi.
İlçe Kaymakamımız Kemal Duru, Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı ve beraberindeki heyet sergi alanını gezerek, deprem karelerini görünce duygusal anlar yaşadı.
“ANMA PROGRAMIMIZ HÜZÜNLENDİRDİ”
Saygı duruşunda bulunulması ve akabinde İstiklal marşımızın okunmasıyla başlayan anma programında günün anlam ve önemini belirten konuşmalar kapsamında açılış konuşmasını Belediye Başkanımız Nihat Sarı gerçekleştirdi.
Belediye Başkanımız Nihat Sarı yaptığı konuşmasında; Depremin insanları öldürmediğini aslında depremlerde tedbirsizlik ve önlem almamanın en büyük sebeplerden olduğunu ifade ederek, inşaat mühendisi bir belediye başkanı olarak depremin teknik yönünden bahsedip, bugün hepimizin buruk olduğunu bundan 28 yıl önce ilçemizde yaşanan depremde 94 canımızı kaybettiğimizi belirtip, deprem şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet dileyip, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı dileyerek, Rabbim bir daha böyle acılar yaşatmasın diyerek sözlerini tamamladı.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmalar kapsamında İlçe Kaymakamımız Kemal Duru da bir konuşma gerçekleştirdi.
Konuşmaların tamamlanmasının ardından Gazeteci -Yazar Ayhan Kalkan “1 Ekim Dinar Depremi Anıları” konulu sempozyumunu gerçekleştirdi.
“DEPREM ŞİİRİ SESLENDİRİLDİ”
Şairlerimizin Abdurrahman Ertürk 1 Ekim Dinar depremi için yazmış olduğu “Deprem” şiirini seslendirdi.
“DEPREM RESİMLERİYLE AĞIT MÜZİĞİ DİNLETİSİ”
Hemşerimiz Yasin Koçgürbüz tarafından seslendirilen “Dinar Depremi Ağıt Müziğini deprem görselleriyle birleştirilerek hazırlanan Sinevizyon gösterisi vatandaşlarımıza duygusal anlar yaşattı.
“DEPREM SİNEVİZYON GÖSTERİSİ”
Belediyemiz tarafından 1 Ekim 1995 Dinar Depremi’nin 28.yıldönümü dolayısıyla hazırlanan sinevizyon gösterisi ilçe protokolü ve vatandaşlarımız tarafından izlenmesiyle Anma programımız son buldu.

REKLAM ALANI
REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ