DİNAR KAYMAKAMI KEMAL DURU’NUN MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI
![DİNAR KAYMAKAMI KEMAL DURU’NUN MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI](https://www.dinarumuthaber.net/wp-content/uploads/2023/10/kemal-duru.jpg)
DİNAR KAYMAKAMI KEMAL DURU’NUN MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI
Demokrasi kültürümüzün ilk basamağını teşkil eden muhtarlık müessesesi, millet iradesiyle devletin şefkat elinin kesiştiği noktayı temsil etmektedir.
Muhtarlarımız bulunduğu mahallede ve köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil eden, bölgedeki halkın devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı rol oynarken diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel unsurlarından birisi olan yönetime katılımcılığı kolaylaştırmaktadırlar.
Bir kamu görevlisi olan muhtarlarımız vatandaşa en yakın hizmeti veren, onların sorunlarını dile getirmelerine yardımcı olan, çözüm bulan ve yol gösteren bir makamı temsil etme özelliği taşımaktadır.
Vatandaşlarımız ile devletimiz arasında bir köprü vazifesi görerek, kamu hizmetini mahallelerimize ve köylerimize hızlı ve etkin bir şekilde ulaştırılmasında mühim bir görev üstlenen tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum.
Kemal Duru
Dinar Kaymakamı