DİTSO 12. Sİ DÜZENLENEN ANTALYA YÖREX FUARINDA

  • 04 Kasım 2023
  • 10 kez görüntülendi.
 DİTSO 12. Sİ DÜZENLENEN ANTALYA YÖREX FUARINDA
REKLAM ALANI

DİTSO 12. Sİ DÜZENLENEN ANTALYA YÖREX FUARINDA

Yönetim Kurulu Başkanımız Veli Özcan, Meclis Kurulu Başkanımız Veysel Topçu, Yönetim Kurulu Başkan yardımcılarımız Mehmet Bekle, Önder Sayın, Mücahit Uğur ve Yönetim Kurulu Sayman Üyemiz Muhammed Eğilmez, Meclis Üyemiz Mehmet Eren’in katıldığı Antalya Ticaret Borsası (ATB) öncülüğünde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) desteğiyle bu yıl 12’ncisi düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX, kapılarını düzenlenen törenle açtı.

500’den fazla katılımcının yer aldığı fuarda, Anadolu’nun dört bir yanından yüzlerce yöresel ürün sergilendi. ANFAŞ Fuar Merkezi’nde düzenlenen törenin açılışında konuşan Antalya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Ali Çandır, 12. kez 12 bin yıllık Anadolu’nun yöresel değerlerini Antalya’da buluşturmanın gururunu yaşadıklarını kaydetti. Yöresel ürünler projemizin ilk anından itibaren bizleri destekleyen ve motive edip cesaretlendiren TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu ve onun liderliğinde 365 oda-borsamıza, firmalara ve üreticilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

REKLAM ALANI

Antalya Valisi Hulusi Şahin, kültürel mirası korumak ve gelecek nesillere aktarmaktan sorumlu olduklarını ifade ederek, “YÖREX fuarını bu pencereden görüyoruz. Bu cevherimizi muhafaza edip standartlaştırmamız çok önemli” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Hisarcıklıoğlu ile birlikte Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanımız, Yönetim Kurulu üyelerimiz ve beraberindekiler fuarı gezdi, yöresel ürünleri inceledi.

“YÖREX’te bu yıl 7 bölgeden 500’ün üzerinde katılımcı yer aldı. Dört gün boyunca 10 bin metrekarelik alanda, yöresel ürünler sergilenmeye devam edecek.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ