BAŞKAN ADAYLARI BU HAFTA İÇİNDE AÇIKLANACAK

  • 21 Ocak 2024
  • 11 kez görüntülendi.
BAŞKAN ADAYLARI BU HAFTA İÇİNDE AÇIKLANACAK
REKLAM ALANI

MİLLETVEKİLİ ÖZKAYA İLÇELERİN ADAYLIKLARININ AÇIKLANMASIYLA ALAKALI İSMAİL YILMAZ’A KONUŞTU
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya Dinar Umut Gazetesi Muhabiri Müdürü İsmail Yılmaz’ın sorularını cevapladı. AK Parti İlçe Başkanlık binasında partililerle buluşan Özkaya burada yerel seçimlere ve yatırımlara yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, Tatarlı Belediye Başkanı Şuayyup Çiçek, Haydarlı Belediye Başkanı Duygu Peker, AK Parti İlçe Başkanı AV. İbrahim Özgül ve partililerin katıldığı toplantı da ilçenin geleceği konuşuldu.
Ali Özkaya, “Allah nasip ederse bu hafta itibariyle ilçe belediye başkan adaylarının ismi açıklanır. Beldelerde en geç ay sonu itibariyle bitecek. Duamız bir an önce beklemeden açıklamak. Biz Dinar’da AK Parti MHP Cumhur ittifakının devamını arz ediyor ve bu şekilde devam ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız adayımızı açıkladığı an koşmaya devam edeceğiz. İlçelerde Afyon’da Ak Parti MHP Ayrı ayrı seçime giriyor ama Dinar’da bir birliktelik yaptık bu birlikteliğin sonuna kadar devam etmesini, şehrimize faydalı ve hayırlı olduğunu düşünüyoruz. Çünkü bu şehre hizmet ediyoruz. Hizmet ederken kaynak nereden gelecek, kaynak nereden gelecek bilmesi lazım. Belediye başkanımız Pazar yerinin ihalesini verdi 9 Milyonluk bir yatırım olacak. TOKİ’ye Pazar yeri yapacağız, Menderes’in etrafını büyütüyoruz. Galericiler sitesine devam ediyoruz. Kentsel dönüşüm, okullar TOKİ bu paralar nereden geliyor? Geçen ay itibariyle Cumhurbaşkanlığından ve Çevre Bakanlığından 4 Milyondan fazla nakit bağış belediyemize 5 milyon TL’de iller bankasından kredi geldi. Başkanımız hizmetlerine devam ediyor. Doğalgaz bütün mahallelere geldi. Yeni dönemdeki hedefimiz bölgelerimizde kentsel dönüşümü tamamlamak. Ilıcadan başlayıp konak mahallesine kadar. Cumhurbaşkanımız Dombay Ovası sulama sisteminin yatırım programını yayınladı. 1100 dekarı ilan edildi. Yaklaşık 400 Milyon TL’lik yurt dışı krediyle yapımına başlanacak. Temmuz gibi ihale biter. Mahsuller alındıktan sonra inşaat başlar. En önemli projelerimizden bir tanesi Çay Dinar Karayolu idi. Geçen hafta Ulaştırma Bakanımızla görüştük, bugünkü parayla 7 Milyar TL’lik çok büyük bir yol. Yaşanan deprem nedeniyle bu yıl ki yatırım programına girmedi. Ama bakanımız Mart ayında yatırım programına alınması adına uğraşacağım dedi.
Dinar’a yapılması planlanan yaşlı bakım huzur evimiz için Belediye Başkanımızla birlikte bakanımızla görüştük. İnşallah bu sene başkanımız belediye ve hayırseverlerin imkanlarıyla temelini atarsa bakanlığımızdan da destek alacağız. Yeni dönemde en önemli projelerimizden biri bu olacak” dedi.

REKLAM ALANI

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ