SEN HANGİ TARAFTASIN?

  • 02 Haziran 2015
  • 963 kez görüntülendi.
SEN HANGİ TARAFTASIN?
REKLAM ALANI

Türk Edebiyatının büyük yazarlarından Cengiz Aytmatov’un eserlerinde; Sovyetler dönemindeki baskı altında olan Türklerin geçmişini, değerlerini ve kültürünü kaybetmemesi için ‘‘mankurtlaşma’’ konusunda herkesi uyarır. Mankurtlaşmayı kısaca şöyle anlatır: ‘Orta Asya’da Türk Yurtlarını işgal eden düşmanlar tutsak ettikleri Türk çocuklarının önce başını kazır, saçları tek tek kökünden çıkarırlarmış. Sonra yeni kestikleri devenin derisini başlarına sararlarmış. Böyle bir işkenceye maruz kalan tutsak ya acılar içinde kıvranarak ölür, ya da hafızasını tamamen yitiren, ölünceye kadar geçmişini hatırlamayan bir “mankurt”( yani geçmişini bilmeyen bir köle) olurmuş. Daha sonraları tekrar Türk yurtlarına savaşa gönderirlermiş. Savaşta annesiyle karşılaşan çocuk annesini tanımaz. Annesi oğluna ‘’ey oğul ben senin anan, atan değil miyim? ’der. Oğlu ‘’mankurt’’ olduğu için annesini tanıyamaz annesini öldürür.’’

Romanda annesini tanımayıp, onu öldüren “mankurt” oğul işte kaybolan değerlerin, başkaları tarafından kullanılanların en önemli temsilcisidir. Anlatılan bu hikâye alelade anlatılmış bir hikâye değildir.“Mankurt” olmak için deve derisi şart değildir. Geçmişine, kültürüne, kendi köklerine yabancılaşan diğer bir deyişle ötekileşen bireyler birer “mankurt” hale gelmektedirler.

Bugün ise aynı şekilde duygusuzlaştırılmış kökünden koparılmış, neyi niçin yaptığını bilmeyen ve kendisine verilen emirleri hiç düşünmeden uygulayan insanlar da bir çeşit “mankurt”tur.

REKLAM ALANI

Günümüzde mankurtlaştırılmış; insanlar vardır. Aldıkları emirleri pervasızca ülkemizi zora sokacak şekilde yerine getirmektedirler. MİT tırları olayı bunun en bariz örneğidir. Çeşitli algı operasyonları ile ülkemizi boyunduruk altına almaya çalışan bazı devletleri görmezlikten gelemeyiz. Bu devletlerin, neyi niçin yaptığını bilmeyen ve kendisine verilen emirleri hiç düşünmeden yerine getirenleri ülkemize saldırtmalarının tek nedeni;  ülkemizi küresel ve bölgesel olarak zayıflatmaktır. Bu ülkenin ekseriyetle insanını mankurtlaştıramamalarıdır. Bu insanların düşünüyor, üretiyor, sorguluyor, kendi kültürünün, inancının ve tarihinin gurur duyulacak şeyler olduğunun farkına varmalarıdır.

Evet, Türkiye de Tayyip Erdoğan’ın son yıllarda yaptığı birçok iş küresel güçleri rahatsız etmektedir. Bu sebeple Erdoğan’ın şahsına dönük bir nefret oluşturmaya yönelik çalışmaları yurt içinde ve yurt dışında yapılmaktadır. Bu çalışmalarda doğal olarak mankurtlaştırılmış yerli paralel çetenin mensuplarını kullanıyorlar (Bu paralel örgütü kimlerin mankurtlaştırdığını siz benden daha iyi biliyorsunuz). Ancak esas güç dışarıdan geliyor.

Tayyip Erdoğan’ı küresel güçler neden zayıflatmak istiyor? Çünkü Tayyip Erdoğan; Dünyayı mankurtlaştırmaya çalışan küresel düzene başkaldırıyor, “One minute” ve Mavi Marmara olaylarıyla gücü test edilen İsrail’in kof bir devlet olduğunun ortaya çıkarıyor, Türk ve İslâm âlemini birleştirmeye çalışıyor, Dünyadaki mazlum insanlara ve devletlere hemen yardım ulaştırıyor. Ülkesini ekonomik olarak güçlendiriyor, insanına özgüven veriyor.

Bu durumdan rahatsız olan bu güçler ülkemizi ikiye bölmüştür. Bir tarafta dünyadaki düzene meydan okuyan, köklerinin ve tarihinin farkına varmış olan Tayyip Erdoğan ve taraftarları, diğer tarafta bu gücü kırmak, yok etmek, güç duruma düşürmek isteyenler ve bunların taraftarları. Biz tabi ki ülkemizin tarafında olmalıyız.

Eğer hakikat peşinde iseniz bu güçlerin Tayyip Erdoğan’a büyük bir operasyon yaptıklarını görmek zorundasınız. Yabancı güçler; ülkemizi zor duruma sokmak için mankurtlaştırıp piyasa sürdükleri kendi ülkesini hançerleyen paralel örgüt ve kendi kardeşini öldürecek kadar mankurtlaşmış bir parti olan HDP yi kullanıyorlar. Ak Partiye karşı herkesi bir tarafa toplamış gözüküyorlar. Sen hangi taraftasın?

02 Haziran 2015 Salı  15:39

 

 

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ