OY VEREBİLİRSİN

  • 21 Mayıs 2023
  • 356 kez görüntülendi.
  OY VEREBİLİRSİN
REKLAM ALANI

OY VEREBİLİRSİN

Alev Alatlı “Erdoğan derin Osmanlıdır, onunla iftihar ediyorum. 2002’de savrulan ve dağılan Türkiye’yi toparlayarak dünyayı barbar ABD ve Batı’nın azgın hegemonyasından kurtardı. İşte bu seçim de o Türk olmayanlarla Derin Osmanlı arasındaki bir mücadeledir.”demiştir.

Azerbaycan’ın her caddesinde, devlet dairesinde, Karabağ’ın her sokağında Tayyip Erdoğan’ın resimleri asılıdır. Tayyip Erdoğan’ı o kadar çok seviyorlar. Bu nedenle Azerbaycanlı bir Türk, “Erdoğan’ın yüzde 49,5 oy almasına şaşırıyorum. Erdoğan,herhangi bir dünya ülkesinde bu kadar hizmet yapacak ve seçime girecek %80’den aşağı oy almaz.” diyor.

REKLAM ALANI

Bir arkadaşım,İngiltere’ye iş için gitmişti. Burada bir taksiye biniyor. Taksici, Filistinli olduğunu söylüyor. Arkadaşımızda Türk olduğunu söylüyor. Aralarında muhabbet etmeyebaşlıyorlar. Arkadaşım, ineceği yere gelince taksiciye para uzatıyor. Taksici, parayı almıyor.Arkadaşım ne kadar çok ısrar etse detaksici parayı yine almıyor.Arkadaşım, parayı neden almadığını sorunca taksici,İnsan efendisinden para alır mı?”diyor ve oradan ayrılıyor.

Kerküklü bir müftü “Allah’ım bu seçimde Tayyip Erdoğan’a zafer ver. Aksi takdirde hâlimiz harap.” diye dua ediyor.

Saraybosna’dan Bakir İzzetbegoviç, “Herkes TayyipErdoğan’a oy vermelidir.”diyor.Azerbaycan lideri İlham Aliyev, muhalefetinİpek Yolu KoridoruProjesi’nde ülkesinin dışlandığını görünce tedirgin oluyor.“Gardaşım Tayyip Erdoğan’ın kazanması için dua ediyorum. Bu seçimde Türk gardaşlarımın ona oy vermesini canı gönülden istiyorum.” demek istercesine açıklama yapıyor.Azerbaycan, Libya, Somali halkı; kısacası dünyada ne kadar barbar Batılı ülkeler tarafından ezilmiş millet varsa Tayyip Erdoğan’ın kazanması için dua ediyor.

Tayyip Erdoğan’a karşı olanlardan da örnekler verelim.

Joe Biden“Erdoğan’ı durdurmalıyız, muhalefet için 50 miyar dolar fon ayırdık.”diyor.Almanya eski şansölyesi Merkel “Türkiye’de bizim gibi düşünen muhalefete yardım etmeliyiz.” diyor.

Bir Yunan papazı “Ege’de akrabalarımız var.Erdoğan’ı durdurmak için muhalefete yardım etmeliyiz.” diyor.

Bir haham“Erdoğan durdurulmazsa Büyük İsrail hayal olur.” diyor.

Herhangi bir HDP’li“Bizim desteklediğimiz aday kazanırsa özerklik getireceğiz. Hapishaneleri boşaltacağız.Selo’yu,  Apo’yu serbest bırakacağız.Kobani’yi geri alacağız. Kaybedersek iç savaş çıkarırız.”diyor.

Tayyip Erdoğan için dünyada ve Türkiye’de neler söylendiğini okudunuz. Peki, siz Afyonlu ve Dinarlı seçmen kardeşlerim, Tayyip Erdoğan’a oy verme sebepleriniz neler olabilir? “Tayyip Erdoğan’a bu seçimde oy vermeyeceğim.” diye düşünenlere oy vermeleri için nedenleri bir bir sıralayalım.Böylece oy vermeyi düşünmeyenlere, tekrar düşünme fırsatı verelim.

***Sadece Karabağ Savaşı zaferindeki rolünden dolayı Tayyip Erdoğan’a oy verebilirsin.

***Sadece Türk Devletleri Teşkilatının kurulmasında önayak olduğu için oy verebilirsin.

***SadeceSİHA üretimlerinden dolayı oy verebilirsin.

***Sadece PKK ve diğer terör örgütlerine yapılan operasyonlarda binlerce evladımızın toprağa düşmesini engellediği için oy verebilirsin.

***Sadece yerli savunma sanayii hamlesini gerçekleştirdiği, dolayısıyla bizi emperyalistlere bağımlılıktan kurtarma gayreti için oy verebilirsin.

***Sadece deprem bölgelerimizin yeniden inşasıiçin oy verebilirsin.

***Sadece “Dünya 5’ten büyüktür.”diyerek küresel güçlere ve küresel güçlerin kemik yalayıcılarına meydan okuduğu için oy verebilirsin.

***Sadece İngilizce “oneminute” diyerek dünyanın efendilerine kafa tuttuğu için oy verebilirsin.

***Sadece Batı ve Batı yardakçılarına rağmen Ayasofya Camiini ibadete açtığı için oy verebilirsin.

*** Sadece bizi IMF’den kurtarıp savunma teknolojilerini geliştirerek Gazi Mustafa Kemal’in “tam bağımsızlık” idealini gerçekleştirdiği için oy verebilirsin.

***SadecePKK terör örgütü yöneticilerini ciyak ciyak“Durdurun şu adamı!” diye bağırttığı için oy verebilirsin.

.

.

.

Bunları daha da uzatabilirim. Oy vermek için neden arayanlara nedenlerden bazılarınısıraladım. Burada ekonomik sıkıntılara değinmedimçünkü ekonomik sıkıntılar konjoktüreldir. Bir-iki yılda halledebilirler. Örneğin soğan 30 TL idi, bir ay geçti mevsimi geldi 7.5 TL’ye indi.  Fakat bir uçak yapalım desek,bunun için tam 20 yıl gereklidir.

Güvenlik, hele hele devletimizin güvenliği her şeyden önce gelir.  Güvenlik olmadan hiçbir şeyin anlamı yoktur. Bizim ülkemizin güvenliği Libya’dan, Bosna’dan, Iraktan, Suriye’den, Akdeniz’den,Somali’den,Kıbrıs’tan vs. başlar.

Sonuç olarak neden Tayyip Erdoğan’a oy vermemiz gerektiği açıkça ortada.

Artık “Kime oy vereyim?” sorusuna rahatlıkla doğru cevabı verebilirsiniz.

Gönül rahatlığı ile oyunuzuTayyip Erdoğan’akullanabilirsin.

 

 

 

 

 

 

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ