Belediye Başkanımız Nihat Sarı’dan İtfaiye Haftası Mesajı

  • 26 Eylül 2023
  • 10 kez görüntülendi.
Belediye Başkanımız Nihat Sarı’dan İtfaiye Haftası Mesajı
REKLAM ALANI

Belediye Başkanımız Nihat Sarı’dan İtfaiye Haftası Mesajı
Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı 25 Eylül- 1 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiye Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Hayatın içinde maddi ve manevi sorumluluğu çok büyük olan görevlerden birisinin hiç kuşkusuz itfaiyecilik mesleği olduğuna değinen Belediye Başkanımız Nihat Sarı yayımladığı mesajında; “Muhtelif yangın ve kazalarda can ve mal kaybını korumaya yönelik görev yapan itfaiyecilerimiz, diğer yandan da kendi canlarını riske atmaktadır. İtfaiyecilerimiz insanın hayatını etkilediği kadar, doğadaki diğer canlıların da yaşama sebebi olabilmektedir. Onlar, kimi zaman araçlarımızın kaputlarında, kimi zaman apartman çatılarında, kimi zaman ağaç tepelerinde, kimi zamansa orman yangınlarından zarar görmemek için umutla ama çaresizce yardım bekleyen canlıların ve can dostlarımızın da kahramanlarıdır.
Zorlu mesleklerini kahramanca icra eden itfaiye erlerine bizlerin de destek olması; başta izmarit gibi, ormanda piknik yapmak gibi, tarımsal faaliyetlerde kolayca yangına sebebiyet verebilecek durumlara karşı bilinçli olunması toplumsal ve vicdanı bir görev olmaktan öte canlı hayatı için zorunluluktur.
Bu duygu ve düşüncelerle itfaiye teşkilatımıza teşekkür ediyor, bugüne kadar emek vermiş olan, kaybettiğimiz tüm kahraman itfaiye görevlilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, başta Belediyemizin itfaiye mensupları olmak üzere bu hayati sorumluluğu yüksek görevi üstlenen tüm itfaiyecilerimize görevlerinde başarı ve kolaylıklar diliyorum.” İfadelerini kullandı.

REKLAM ALANI
REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ