BAŞKAN SARI GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

  • 10 Ocak 2024
  • 10 kez görüntülendi.
BAŞKAN SARI GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI
REKLAM ALANI

Mesajında basının demokrasilerin vazgeçilmez bir unsuru olduğunu belirten Belediye Başkanımız Nihat Sarı, kamuoyunun aydınlatılmasında da gazetecilerimizin önemli bir görev üstlendiğini vurguladı.
Doğru ve tarafsız bilgiye kısa sürede ulaşılmasını sağlayan gazetecilik mesleğinin, bu anlamda sorumluluğunun da büyük olduğunu belirten Belediye Başkanımız Nihat Sarı, mesajında şu ifadeler yer verdi:
“Bir toplumun bilinçlendirilmesinde önemli bir görev üstlenerek, etik değerleri kaybetmeden, tarafsız, şeffaf habercilik anlayışı içinde görevlerini yerine getiren basın mensuplarımız, önemli meslek gruplarındandır. Zor şartlar altında kamuoyunu bilgilendirmek için çalışan gazeteciler, mesai mefhumu gözetmeden kutsal bir görevi yerine getiriyor. Dünya,ülke ve ilçemizin gündemine ait gelişmeleri sıcağı sıcağına kamuoyuna aktararak toplumun haber alma ve bilgilendirme ihtiyacını karşılayan gazetecilik mesleği sorumluluk, fedakarlık ve vicdan gerektiren, zor fakat onurlu mesleklerden birisidir. Halk adına gözlemleyip kamuoyuna taşıyan, bunu yaparken zamanından, ailesinden fedakârlıkta bulunan ve adeta kamu görevlisi olarak kutsal bir görevi yerine getiren, toplumun sesi olan değerli basın çalışanlarımızın bu anlamlı günlerini kutluyor, ilçemizdeki ve ülkemizdeki tüm basın çalışanlarımıza sevgi ve saygılarımı iletiyorum.” Dedi.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ