Sevgili Muhalif Kardeşim,

  • 18 Nisan 2023
  • 361 kez görüntülendi.
Sevgili Muhalif Kardeşim,
REKLAM ALANI

Sevgili Muhalif Kardeşim,
İnsan, duyduğu şeylere hemen inanmaya yatkındır. Hucurat Suresi’nde “bize herhangi bir haber geldiğinde o habere hemen inanmamamız, haberin kimden geldiğine bakmamız, haber kaynağında şüphe varsa haberin doğrusunu araştırıp ona göre tavır belirlememiz” gerektiği emredilir.
“Dijital çağ” dediğimiz bu çağda insanlarımız, özellikle de gençlerimiz, sosyal medya aracılığı ile yönlendiriliyor. İnsanlarımız, zamanla sosyal medyadan (facebook, instagram, twitter) duyduğu şeylere hemen inanmaya yatkın hâle geliyor. Bu durum, sosyal medya gruplarını fonlayan küresel güçler için müthiş bir fırsat alanı olarak görülüyor. Küresel güçler, bu alanı fonladıkları sosyal medya grupları ile profesyonel biçimde doldurmakta ve bu alanı kullanarak sanal bir Türkiye algısı oluşturmaktadırlar. Sosyal medya gruplarını fonlayan küresel güçler; Türkiye’de her şey kötü gidiyor, memleket yanıyor, ticaret durmuş, açlık kol geziyor, sağlık sistemi çökmüş gibi gerçekle hiç mi hiç alakası olmayan bir Türkiye fotoğrafı çiziyorlar. Ne yazık ki bu algıya körü körüne inanan muhalif bir kitle oluşmuş durumda. Bu kitleye ülke için olumsuz olan ne verirsen yiyor. Bu muhalif kitle, hayal ettiği sanal evrende kendine göre bir Türkiye algısı yaratıyor ve bu algı ile nefes alıp veriyor. Saldırıyor, tehdit ediyor daha da kötüsü kendini özgürce düşündüğünü sanıyor. İşte bu yüzden bu muhaliflere bir mektup yazmayı kendime bir borç biliyorum.
Sevgili Muhalif Kardeşim!
Tayyip Erdoğan Türkiye’nin her tarafını altınla kaplasa dahi senin takip ettiğin sosyal medya onu asla takdir etmeyecektir. Çünkü onlar Tayyip Erdoğan düşmanlığından kazanç sağlıyor. Burada “yandaş” dediğin medyayı da takip et, demiyorum. Yazının girişinde bahsettiğim tavrı takınmanızı öneriyorum. Gözlem ve araştırma yaparak doğrusunu öğrenmeniz sizin için daha hayırlı olur, diyorum. Mesela sosyal medyada duyduklarınızı unutun ve şöyle yapın:
Çevrenize bir göz gezdirin. Akrabalarınızın durumuna, lokantalara, kafelere, AVM’lere; satılan buzdolabı, traktör, tarım aletlerinin sayısına; yapılan yol, köprü, viyadük, baraj, tünel sayısına bakın. Bir metre tünelin, bir kilometre yolun, bir barajın maliyetini araştırın. Araştırdığınızda yolların maliyetinin bile devasa rakamlara ulaştığını kolayca bulabilirsin.
*Tayyip Erdoğan’ın ülkemize 30.000 km yol yaptığının farkında mısın?
*200 yıldır en basitinden bir piyade tüfeği bile yapamayan ülkemizin piyade tüfeğini yapıp askerimize teslim ettiğini biliyor musun?
*Dünyada sadece iki ülkenin petrol ve gaz arama gemisine sahip olduğunu bu ülkelerden birinin ülkemiz olduğundan haberin var mı?
*Sadece tank, siha, uçak helikopter ürettiğimizi mi sanıyorsun? Dünyanın dev markalarına yedek parça ürettiğimizi biliyor musun?
*Yeni lidyum pil fabrikası açıldı, haberin var mı?
*TCG Anadolu Uçak Gemisi Silahlı Kuvvetlerimize yeni teslim edildi, bundan haberin var mı?
*Tarımda tam 140 ülkeye tohum ihraç ediyoruz, bunu biliyor musun?
*Gaziantep ya da Ankara Ostim’deki fabrika sayısının Ortadoğu ülkelerindekindeki fabrika sayısından daha fazla olduğunu söylediler mi sana?
*Ülke genelinde yapılan sosyal yardımlardan haberin var mı? Engelliye, engelliye bakana, yetime, öksüze, dul kalana, yaşlı olana maaş gibi sosyal hizmetleri büyük bir hevesle takip ettiğin küresel fonlarla beslenen sosyal medya gruplarından duyamazsın.
*Karabağ’da arkasına bile bakmadan kaçan Ermenistan askerleri savaşının seyrini bizim değiştirdiğimizi çok iyi biliyor, peki bunu sen biliyor musun?
*Karadeniz’de bulunan gaz miktarının değerini hevesle takip ettiğin sosyal medyada söylediler mi hiç sana?
*Depremde Müslüman ülkelerden Katar’ın 30 milyar, Pakistan’ın 2,2milyar, Kuveyt’in 1,6 milyar, Suudi Arabistan’ın 1,1 milyar, BAE’nin 1 milyar yardımda bulunduğundan haberin var mı? Azerbaycan, Kırgızistan, Türkmenistan gibi Türk cumhuriyetlerinin ülkemize yardım yağdırdığını fakat ABD ve Batı ülkelerinden küçük bir yardım geldığını biliyor musun?
*“TOGG otomobilini yapamazlar, fabrikasını bile kuramazlar.” dediklerini hatırlıyorsun değil mi?
Sevgili muhalif kardeşim, sen daha neler neler bilmiyorsun… Mesela İMECE uydumuzun uzaya fırlatıldığından haberin var mı? Bu uydunun kaç yılda yapıldığını araştırdın mı hiç? Mesela, denizin altından ray (Marmaray) ve tünel (Avrasya) geçtiğini biliyor musun? Senin bilmediğin ama her biri büyük bir başarı öyküsü olan daha neler var neler…
Sevgili Muhalif Kardeşim!
Şunu çok iyi bil: Senin hevesle takip ettiğin sosyal medya, yapılan her iyi şeye bir kulp takar. Zehirli bir yılan misali dilleriyle sen de şüphe uyandıracak her yönteme başvururlar. Küresel güçlerin çok büyük paralarla fonladıkları bu sosyal medya laf cambazlarından kurtulup temiz ve sağlıklı düşünceye kavuşmak istiyorsan Tayyip Erdoğan düşmanı olan sosyal medyayı takip etme. Şunun farkına var: Onlar öyle bir Türkiye algısı yaratıyorlar ki seni kendi çıkarlarına hizmet ettirecek bir ZOMBİYE dönüştürüyorlar. Yazımda daha önce belirttiğim gibi iktidar yanlısı medyayı da takip etme. Kendin araştır; rakamlara, yapılan eserlere bak. Geçmişle bugünü karşılaştır. Tek yapman gereken şey, güdümlü sosyal medyayı takip etmemen. Unutma, küresel güçlerce fonlanan bu sosyal medya grupları aslında senin de düşmanın. Çünkü bunları takip ettikçe ülkeyi hep kaosta zannedeceksin, ülkenin yanıp bittiğini düşüneceksin, hiçbir şeyin iyi gitmediğini sanacaksın, Afrika ülkelerini bile bizden iyi zannedeceksin. 20 yıldır yüzde 50’nin üstünde oy alarak seçilen Tayyip Erdoğan gibi bir dâhiyi beceriksiz, beceriksiz olanları da dahi göreceksin.
En iyisi mi tüm bu hatalara düşmemek için bir kez olsun fonlanmış sosyal medya gruplarını bırakıp etrafına araştıran gözlerle bakmayı dene. Çok uzağa gitme, yakın çevreni gözlemle. Araştırdığında senden birçok şeyin gizlendiğini fark edeceksin.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ