Belediye Başkanımız Nihat Sarı, mimarlarımızın gününü kutladı

Belediye Başkanımız Nihat Sarı, mimarlarımızın gününü kutladı
Belediye Başkanımız Nihat Sarı, Dünya Mimarlık Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
Belediye Başkanımız Nihat Sarı yayımladığı mesajında; “Mimarinin şehir kültürünü yansıtan en büyük güç olduğunu belirterek sözlerime başlamak istiyorum.
Tarihi ve doğal çevrenin, kent dokusunun korunması ve yapılan eserlerin gelecekte unutulmaz bir eser ve marka olması için mimarlarımıza büyük görevler düşmektedir.
Ülkemizin ve dünyanın her köşesini ortaya koydukları eserlerle adeta ilmek ilmek dokuyan mimari eserlerle milletin kültürel dokusunu kayıt altına alan mimarlarımıza çok şey borçluyuz.
Mimarlık tarihimizin ve hatta dünya mimarlık tarihinin en meşhur ve en önemli şahsiyetlerinden olan Mimar Sinan, dünya yapı sanatının şüphesiz en büyük ustası ve baş mimarımızdır.
Şahsım da 3 çocuğumun mimarlık mesleğini icra etmesinden dolayı mutlu ve gururluyum. Bu duygu ve düşüncelerle Kıymetli usta Mimar Sinan’ın ve mimarlık bilincinin öneminin bir kez daha algılandığı bugünde İlçemizde görev yapan mimarlarımız başta olmak üzere tüm mimarlarımıza çalışmalarında sağlık ve mutluluk dolu bir yaşam içinde başarılar diliyor, Dünya Mimarlık Günü’nü kutluyorum.” dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü nedeniyle bir mesajı yayımladı.

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.